Erdem: Kazandığımız için mutluyuz

Turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Arif Erdem, Manisaspor'u 3-2 yenerek üzerlerindeki olumsuz havayı kırdıklarını söyledi. Erdem, “Böyle güzel bir futbolla kazandığımız için mutluyuz” dedi.

 Teknik Direktörümüz Arif Erdem, Spor Toto Süper Lig'de Manisaspor karşısında sahadan 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi. Erdem, 3-2 kazandıkları karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, maça çok iyi başladıklarını belirterek, ''İki takım da 8 haftadır kazanamıyordu. Kazanamamak üzerimizde baskı oluşturuyordu. Futbolcu kardeşlerim bunun bilincindeydi. İlk dakikalarda 3-0'lık skor elde ettik. Bir o kadar da net pozisyonlar kaçırdık. İkinci yarı 10 kişi kaldıktan sonra onlar 2. golü buldu. 10 kişi kalmamıza rağmen iyi savunma yaptığımızı düşünüyorum. Futbolcu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Üzerimizde olumsuz bir hava vardı, bugün bunu kırdığımızı düşünüyorum. Kazanmak tek hedefimizdi. Böyle güzel bir futbolla kazandığımız için mutluyuz'' ifadelerini kullandı.

Arif Erdem, geçen hafta futbolcularının daha iyi olması gerektiğine yönelik demecinin farklı değerlendirildiğini anlatarak, şöyle konuştu: ''Geçtiğimiz hafta yaptığım açıklama şuydu; bugünün futbolunda kahveden 11 tane adam çıkarsak, onlar bile bir şeyler oynayabilir. Sonuçta futbol o kadar gelişti ki herkes bir şey oynamaya çalışıyor. Ben futbolcularımı asla öyle bir şeyle itham etmem. Çünkü ben de futboldan gelen bir insanım. Benim futbolcularım her zaman daha iyi oynamalı, daha çok istekli olmalı, daha çok savaşmalı. Her takım bir şey oynuyor zaten. Ama bizim kaliteli takımımız, çok daha iyi şeyler yapmalı diye söylemiştim. Fakat bunun futbolcularımı itham ettiğim şeklinde değerlendirilmesi beni üzdü. Kesinlikle futbolcularıma karşı öyle bir ithamım yoktur.''

Kalecimiz Oğuzhan Bahadır, uzun zamandır galibiyet alamadıkları için stresli olduklarını belirterek, iyi hazırlandıkları karşılaşmadan 3 puanla ayrıldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Lecivert-turunculu ekibimizin futbolcularından Zeki Korkmaz ise Manisaspor maçını kazanarak, kötü gidişlerine son verdiklerini, çıkışlarını Fenerbahçe maçında da sürdürmek istediklerini ifade etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz