Erdem: ''Beraberliğe üzüldüm''

Beşiktaş karşısında beraberliğe üzüldüğünü belirten teknik direktörümüz Arif Erdem, “Bu kadar pozisyona girip berabere kalmak üzdü bizi. Ama yine de Beşiktaş'ın evinden 1 puan almak mutluluk verici.” dedi.

 Beşiktaş maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Arif Erdem 'Formda bir Beşiktaş bekliyorduk, baskılı başlayacaklarını düşünüyorduk maç öncesinde. Ama futbolcularım sorumluluk bilinci içinde iyi konsantre olmuşlardı. İlk yarıda da 3-4 net pozisyon yakalayan ve golleri kaçıran bizdik. İlk yarı kontrol bizdeydi. Ama Beşiktaş son haftalarda güzel ivme yakalamış. Oyuncuları kaynaşmış ve kazanan bir ekip görünümündeydi. Biz de haftalardır iyi oynayıp kazanamayan takımdık. Yine iyi oynayan ve gol pozisyon üreten ekiptik ama kazanamadık. Beraberliğe üzüldüm. Bu kadar pozisyona girip berabere kalmak üzdü bizi. Ama yine de Beşiktaş'ın evinden 1 puan almak mutluluk verici.' diye konuştu.

Erdem doka ile ilgili olarak ise 'Doka bireysel anlamda çok yetenekli bir oyuncu. Ancak benim bütün futbolcularım aynı şekilde yetenekli. Doka'nın bireysel anlamda katkısı çok büyük tabii ki. Ben de Doka dahil, tüm oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Beşiktaş gibi bir takımdan sonuçta 1 puan almak sevdirici.'

Futbolcumuz Gökhan Süzen ise, 'Beşiktaş son haftalarda iyi futbol oynuyordu. Biz 2 haftadır iyi oynuyorduk ama skora yansıtamıyorduk. Zor maç olacağını biliyorduk. Çok mücadele etmemiz gerektiğini konuştuk ve sahada iyi mücadele ettik'' diye konuştu.

 Maça çok iyi başladıklarını kaydeden Gökhan, şu ifadeleri kullandı: ''İlk yarı oyun kontrolümüzdeydi. İkinci yarı oyun dengelendi ve duran toptan olmayacak bir gol yedik. Ben oyuna girdiğimden itibaren gol atacağımıza inanıyordum. İyi mücadele ettik ve gol attık. Önümüzdeki hafta Sivasspor maçı var. O maçı kazanmak istiyoruz. Hedefimiz ilk devreyi ilk 4'te bitirmek.''

 Can Arat da, Beşiktaş karşısında 3 puanı hak eden tarafın kendileri olduğunu ancak girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi. Can Fiyapı İnönü Stadı'nda her zaman iyi atmosferlerle karşılaştıklarını belirterek, ''Ama bugün beklenen atmosfer yoktu. Daha baskılı bir Beşiktaş bekliyorduk ama beklediğimiz çıkmadı. Bu da işimize geldi'' diye konuştu.

İlk yarıda net pozisyonlara girdiklerini, rakibin ise sadece Almeida ile pozisyon yakaladığını kaydeden Can, ''Sonuç bizim için iyi ama 3 puanı hak eden tarafın biz olduğumuzu düşünüyorum. Beşiktaş'a da Avrupa Ligi'nde başarılar diliyorum'' dedi.

.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz