Engelsiz sporcuların karneleri pekiyi

Spor Genel Müdürlüğü ve Okul Sporları Federasyonu tarafından ortaklaşa yapılan Bedensel Engelliler Okullar Arası Gençler Türkiye Yüzme Şampiyonası, 28-30 Mayıs tarihleri arasında Kayseri'de ilinde gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor antrenörleri tarafından yetiştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Bedensel Engelliler Yüzme Branşı sporcuları, bu sefer okulları adına yarışarak her şampiyonada olduğu gibi bu şampiyonada da madalyaları toplayarak, organizasyona katılan iller arasında ilk sırasında yer almayı başardı.
Türkiye ilk kez düzenlenmesi özelliği ile dikkat çeken Bedensel Engelliler Okullar Arası Gençler Türkiye Yüzme Şampiyonasına, İstanbul'da yer alan okulları temsilen 16 Erkek 10 Bayan toplam 26 sporcu ile katılan İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu genç yüzücüler, elde ettikleri madalyalarla Türk sporunun geleceği adına umut verdi. Okullarının gurur kaynağı olan İstanbul Büyükşehir'in Blediyespor'un engel tanımayan genç yüzücüleri, gösterdikleri başarıları madalyalarla taçlandırırken, plan ve programlı çalışmayla eğitim ile sporun birliktelikte yürütülebileceğini, elde ettikleri derece ve madalyalara da yansıttılar.
 
İstanbul'un gururu Büyükşehir'in Belediyespor'un sporcuları, üç gün süren yarışlar sonunda 26 Altın 17 Gümüş ve 8 Bronz toplam 51 madalya ile şampiyonaya katılan il sıralamasının ilk basamağında yer almanın haklı gururunu yaşadılar.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz