Engelliler Spor Şöleni yapıldı.

Engelliler Haftası münasebetiyle kulübümüzün ev sahipliğinde Atletizm, Okçuluk ve Bisiklet dallarında anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Büyük bir coşku ve katılımla düzenlenen etkinlikte sporcularımız ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.

 22 branşta Amatör Spora hizmet eden kulübümüz  'Sporla Engelleri Birlikte Aşalım' sloganıyla çıktığı yolda 10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftası nedeniyle, Cebeci Spor Kompleksi'nde Engelliler Spor Şöleni Özel Sporcular dalında Atletizmde 230, Bedensel Engelli dalında Okçulukta 10, Bisiklette 50 olmak üzere 60 ve toplamda 290 sporcunun katılımıyla düzenledi.

Cebeci Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyona, Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul AK Parti Milletvekili Oktay Saral, Spor Eski Genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Aş Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürü Yeliz Yıldız Kökenek, Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ozan Çetiner, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Gençlik Spor Şube Müdürü Adnan Kuzu ve kulübümüzün Engelli  sporcu ve aileleriyle birlikte spor camiasının seçkin isimleri katıldı.  
  Engeliler şöleninde açılış konuşmasını yapan Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, 'Burada çok anlamlı bir etkinlikte engel tanımayan sporcularımızla bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Tüm sporcularımıza ve ailelerine elimizden gelen her türlü desteği verdiğimiz gibi bundan sonra da vermeye devam edeceğiz. İyi ki buradayız ve iyi ki varsınız.' dedi.
 
 Spor Eski Genel Müdürü ve İstanbul AK Parti Milletvekili adayı Mehmet Baykan ise, 'Engelliler haftası nedeniyle burada bulunmanın onuru ve gururu içindeyim. Bu sporcularımızın her şeyiyle ilgilenen annelerimize de çok teşekkür ediyorum. 2012 Londra Olimpiyatları'nda olimpik sporcular 5 madalya alırken, Paralimpik Olimpiyatlarda Engelli Sporcularımız 10 madalya alarak gurur kaynağımız oldu. Onlarla ne kadar gurur duysak az.' diye konuştu.
 
Kapanış konuşmasını yapan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor Aş ve Spor Kulübü olarak İstanbul Halkına 3 ayakta hizmet verdiklerini belirterek, 'Rehabilitasyon amacıyla tesislerimize gelen engelli vatandaşlarımız, daha sonra sağladıkları başarı ile Spor Kulübümüze yönlendiriliyoruz. Bugün ortaya çıkan tablo, bunun göstergesi. Türkiye'nin en büyük spor kulübü olma özelliğinden olsa gerek,  her geçen gün sorumluğumuz biraz daha artmakta. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'ndan allah razı olsun. 12 yıl önce hayal edilemeyen şeyleri bugün gerçekleştiriyoruz. ' dedi.
 
Diğer branşlarda olduğu gibi, Engelli sporcularının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğunu da belirten Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, bu özverili çalışmanın karşılığını almaya devam ettiklerini söyleyerek,  'Özel sporcular, görme ve bedensel engelli sporcularımızın sayısı her geçen gün artırmakta. Kulüp olarak 7 farklı engelli branşında 317 sporcuyu bünyemizde barındırıyoruz. Çalışmalarımızın amacı daha çok engelli vatandaşımıza spor yaptırmak.  Sporcularımızın  başarısı, ülkemizin uluslararası yarışmalarda tanınması, Kulüp çalışanlarımızın özverili çalışması kazanım olarak sonuca yansıyor.' dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz