Engelli sporcularımız iftar yemeğinde buluştu

Kulübümüzün Türkiye ve Avrupa Şampiyonu Milli Yüzücüleri ve Curling Takımı üyeleri Türkiye Şampiyonluklarını aileleriyle birlikte, Bedensel Engelliler Branşı Yönetim Kurulu üyemiz Engin Şen ile birlikte iftar yemeğinde kutladı.

 Zeytinburnu Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen iftar yemeğinde  İstanbulBüyükşehir Belediyesporumuzun Engelli Milli Sporcularıbir araya geldi. İftaryemeğinde birarayagelen Bedensel Engelli Yüzme ve Curling Takımıüyelerison iki yılınTürkiyeŞampiyonluğu'nu kutladı.İftaryemeğine,TürkiyeŞampiyonu ve milli engelli yüzücü Alper Ceylantepe, Batuhan Poyraz, Betül Bozbölük ileİstanbulBoğazı'nı yüzerek karşıdan karşıya geçen ilk engelli sporcu Gündem Emine İntepe veAvrupaŞampiyonu yüzücü Beytullah Eroğlu'nun da aralarında bulunduğu 30 sporcu katıldı.

Bedensel Engelliler Branşı Yönetim Kurulu Üyemiz Engin Şen, iftar yemeğinde kısa bir konuşma yaptı. Gençlerin spora teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Şen, engelli sporcularla birlikte olmanın kendileri için büyük gurur kaynağı olduğunu söyledi. Şen, 'Şu an soframızda bulunan bütün sporcular milli sporcular ve milli şampiyonlardır. 2013 itibariyle 179 madalya alan buradaki arkadaşlardır. Takımımız komple birinci olmuştur.' şeklinde konuştu.

Sporcuların ailelerinin de katıldığı iftar programında İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçen ilk Türk engelli sporcu Gündem Emine İntepe büyük ilgi gördü. İntepe, 2011 yılında en başarılı öğrenci ödülünü Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den almış ve Cumhurbaşkanı'nın eşi Hayrunnisa Gül'ün manevi kızı olmuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz