Engelleri yarışarak aştılar.

Dünya Engelliler Haftası dolayısıyla İstanbul'da yer alan Okulların katılımı gerçekleştirilen ‘Engelliler Yüzme Yarışları', Cebeci Spor Kompleksi'nde düzenlendi.

 İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun ev sahipliğinde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleşen, bedensel, görme, özel sporcuların heyecana ortak olduğu ve şenlik havasında geçen yarışlar, izleyenlerden büyük alkış topladı.

             55 OKULDAN 170 SPORCU YARIŞTI

             İstanbul'da yer alan 55 okuldan 120 Bedensel Engelli, 30 Özel ve 20 Görme Engelli toplam 170 sporcunun kendi kategorilerinde birinci olabilmek için mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu.  

Kazanmak kadar katılımının önem kazandığı organizasyona Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Muhammet Aydın, Ali Şiroğlu gibi ülkemizi Avrupa ve Dünya Şampiyonalarında başarıyla temsil eden Milli Sporcular, kendi kategorsinde sergiledikleri performans ve elde ettikleri dereceler, engelli sporun geleceği adına umut verdi.

 TÜRKİYEDE BİR İLK    

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, ‘Dünya Engelliler Haftası' dolayısıyla üç farklı engel kategorisinde Türkiye de ilkkez okullar arası organizayon gerçekleştirdiklerini belirten Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Bedensel Engelliler Yüzme Antrenörü Duran Aslan ‘Büyükşehir Belediyesi olarak bu organizsyona ev sahipliği yapmamnın mutluluğunu yaşadık. Katılan sporcularının tümünün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Tesislerinde hizmet alması ayrıca bizi onurlandırmıştır.' dedi.

25 SPOR TESİSİNDE 2500 ENGELLİYE HİZMET

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 25 tesiste 4500 engelli vatandaşa sporla rehabitasyon kapsamında, altı farklı spor branşında hizmet vermekdiklerini hatırlatan Arslan  ‘Tesislerimizden yararlanan başarılı çocuklarımız, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü çatısı altında lisanslı sporcu olarak yarışmalara katılmaktalar.

 HEDEF DÜNYA ŞAMPİYONASI     

 Okul yarışlarına katılan Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, İdil Beyza Alpan ve Muhammet Ali Aydın,  önümüzdeki hafta Hırvatistan'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası Baraj müsabakaları öncesi kendilerini test etme şansına sahip oldular. Hedefimiz Temmuz ayında İngilterde yapılacak olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek' olduğunu söyledi.  

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz