Engel tanımayan sporcularımız yemekte buluştu

Spora ilk adım başlığıyla Engelli sporcuların motivasyonu konsepti ile yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, anlamlı bir etkinliğe daha imza attı. Türk sporuna öncülük eden kurumların başkan ve yöneticileriyle birlikte Engelli sporcularımız ve aileleri yemekte bir araya geldi

 ‘Sporla Engelleri Birlikte Aşalım' Konulu buluşmanın Dünya Engelliler haftasına denk getirilmesi, engelliler gecesine özel bir mana kazandırdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleşen organizasyona, Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Spor Eski Genel Müdürü Mehmet Baykan, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Osman Savaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç, Başkan Danışmanımız Sebahattin Keskin, Büyükşehir Belediyespor'un Engelli  sporcu ve aileleriyle birlikte spor camiasının seçkin isimleri katıldı.     

Engeliler buluşmasının açılış konuşmasını yapan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendilerinin gerçekleştirdiği spor tesisleri açılışı ve başarılı sporcu yetiştirme hamlesinin,  bugün halen devam ettiğini belirterek, 'Türkiye'nin en büyük spor kulübü olma özelliğinden olsa gerek,  her geçen gün sorumluğumuz biraz daha artmakta. Bu yükü kolaylaşması yönünde özel çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Topbaş'a çok teşekkür ederiz' dedi.

Diğer branşlarda olduğu gibi, Engelli sporcularının kendileri için ayrı bir öneme sahip olduğu belirten Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, bu özverili çalışmanın karşılığını almaya devam ettiklerini söyleyerek,  'Özel sporcular, görme ve bedensel engelli sporcularımızın sayısı her geçen gün artırmakta. Çalışmalarımızın amacı daha çok engelli vatandaşımıza spor yaptırmak.  Sporcularımızın  başarısı, ülkemizin uluslararası yarışmalarda tanınması, Kulüp çalışanlarımızın özverili çalışması kazanım olarak sonuca yansıyor.' dedi.

Günün anlam ve önemi hakkında düşüncelerini paylaşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep, Belediye olarak Silivri'den Tuzlaya tüm tesislerimizin kapılarını normal vatandaşlarımıza olduğu gibi engelli vatandaşlarımıza da açık olduğunu belirterek, ‘Rehabilitasyon amacıyla tesislerimize gelen engelli vatandaşlarımız, daha sonra sağladıkları başarı ile Spor Kulübümüze yönlendiriliyoruz. Bugün ortaya çıkan tablo, bunun göstergesi.' olduğunu söyledi.

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İbrahim İlhami Koç anlamlı gecede katılmaktan duyduğu memnuniyete değinirken,  Spor Eski Genel Müdürü Mehmet Baykan sporun lokomotifi konumundaki İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un diğer kulüplere örnek olduğuna değinerek, geçmiş yıllarda engellilerin uluslararası spor arenasında ülkemizde ismi okunmazken, bugün gelinen nokta takdirinde üzerinde olduğunu söyledi.

Program akışında ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor  yüzme takımı sporcuları Beytullah Eroğlu, Özlem Kaya, Muhammet Ali Aydın ve İdil Beyza Alpan'a değişik ödüller takdim edilirken,  gecenin sonunda sunulan müzik ziyafetinde, katılımcılar neşeli dakikalar geçirdiler.   

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz