Ekrem: Avrupa'ya gideceğiz !

Takım kaptanımız Ekrem Ekşioğlu, Beşiktaş ile oynayacakları final maçının çok önemli olduğunu ve kupayı kazanıp Avrupa'ya gitmek istediklerini söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz kaptanı Ekrem Ekşioğlu, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanarak Avrupa Kupalarında mücadele etmek istediklerini ifade etti. Tecrübeli sol bek oyuncumuz, 'Final gerçekten bizim için çok çok önemli bir maç, kulüp tarihi açısından çok çok önemli bir maç. Her şeyden önemlisi bu takımın buraya gelişi gerçekten bir süreç olarak değerlendirilebilir. 2. Lig'den beri basamakları birer birer ve sağlam olarak çıktık. Geçen sene bu başarıyı yakalamak istedik ama bu sene nasip oldu. Her şeyden önemlisi ülkemizi Avrupa'da temsil etmek istiyoruz. O açıdan bizim için çok önemli bir maç. Tabiki rakibimize saygı duyuyoruz. Beşiktaş çok çok iyi bir kulüp, Türkiye'nin en büyük kulüplerinden biri. Eminim yarın çok keyifli ve mücadelesi yüksek bir maç izleyecekler. Onlara da başarılar diliyorum' diye konuştu.

'BU TESİSLERİN TÜRKİYE ÇAPINDA ARTMASI LAZIM'
Ekrem Ekşioğlu, 'İkinci yarının ilk maçıydı sanırım, bizde bu statta zorlu bir maç yapmıştık. Bugünle kıyasladığımızda çok çok iyi bir zemin var. Guti'ye katılıyorum biraz da kuru. Sanıyorum yarın o maç saatine kadar halledilecektir. Gerçekten çok güzel bir tesis, Türk futbolu için çok önemli bir yer olmuş. Bence bu tür tesislerin Türkiye çapında yayılması bence Türk futbolu için çok çok önemli. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum' şeklinde konuştu.

'KENDİ OYUNUMUZU OYNAYACAĞIZ'
Ekrem, 'Heyecan var ama bu bizi olumlu anlamda motive ediyor. İlk kez final yaşayacak olan arkadaşlar var aramızda. Bunun yanısıra final geleneği olan arkadaşlarımız var, hocalarımız var. Heyecanın olması gayet doğal. Beşiktaş'ta çok değerli çok kaliteli oyuncular var, futbol kariyerleri tartışılmaz. Fakat daha önce de oynadık, biz kendimize o anlamda güveniyoruz. Elbette ki zor bir maç olacak, mücadele oranı yüksek olacak, fakat tüm yıldızlara saygı duyuyoruz. Biz kendi oyunumuzu oynayacağız, yapabileceğimizin en iyisini yapacağız' dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz