Edin Visca İstanbul BB'de.

Spor Toto Süper Lig hazırlıklarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, kadrosunu Bosna- Hersek'in Zeljeznicar takımından genç oyuncu Edin Visca ile güçlendirdi.

 LangaTesisleri'nde düzenlenen imza törenine kulüp başkanımız Çağatay Kalkancı, Sportif Direktörümüz Kamil Dizar ile birlikte katılan genç oyuncu Edin Visca kendisini 5 yıllığına turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Kulüp Başkanımız Çağatay Kalkancı, kadrolarına kattıkları genç oyuncuyu önceden takip ettiklerini belirterek, 'Edin Visca scaut ekibimizin takip ettiği hocamızın da istediği bir oyuncuydu. Onu Zeljenzicar ile oynadığımız hazırlık maçında beğenmiştik. Kendisinin takımımıza büyük katkılar yapacağına inanıyoruz. Edin Visca Türk futboluna büyük renk katacaktır. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Bir iki küçük transfer daha yapabiliriz. Yine kendi alt yapımızdan yetiştirdiğimiz genç oyunculara şans vermek istiyoruz.' diye konuştu.

Kalkancı, gelecek yılki hedefleri konusunda ise şunları söyledi:'Hedefsiz takım olmaz. Geçen yıl Türkiye Kupası'nda final oynadık. Avrupa Kupaları'na gidecek bir takım oluşturmak istiyoruz. Bu sezon güçlü bir kadro kurduk. Oynadığımız hazırlık maçlarında bunun sinyallerini aldık'

Bosna Hersek'in Zeljenzicar takımından transfer ettiğimiz  ve 13 numaralı forma giyecek olan her iki kanatta da görev yapabilen Edin Visca da, takımda başarılı olmak istediğini söyledi. Genç oyuncu, 'Burada büyük kariyer yaşamak istiyorum. Kariyerim adına doğru adım attığımı söyleyebilirim. Buraya geleli 2-3 gün oldu her şey güzel gidiyor. Takımdan oldukça etkilendim. Takım gördüğüm kadarıyla ligin yukarısını zorlayacak gibi gözüküyor. Buraya gelmeden önce ülkem milli takımının kalecisi Hasagiç ile konuştum. Kendisi bana takım konusunda yardımcı olacaktır. En kısa sürede Türkçe öğreneceğim. Artık bundan sonra sahada konuşmak istiyorum' şeklinde konuştu.

Sportif Direktörümüz Kamil Dizar ise, 'Bosna U-21 takımında forma giyen 1990 doğumlu kenar oyuncusu Edin Visca potansiyeli olan bir oyuncu olduğu için hocamızın isteği doğrultusunda transferini gerçekleştirdik. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin önemli oyuncuları arasında olacağını umuyorum. Camiamıza hayırlı olsun' dedi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz