Earl Genard Calloway İstanbul BB'de..

Spor Toto Basketbol ligi hazırlıklarını İstanbul'da sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye spor kadrosuna geçtiğimiz sezon Royal Halı Gaziantep'de oynayan oyun kurucu Earl Genard Calloway ‘ı bir yıllığına kadrosuna kattı.

 Kulübümüz Cebeci spor kompleksinde düzenlenen ve Basketbol Şube Sorumlumuz Yavuz Selim Turcer'in hazır bulunduğu imza töreninde Earl Genard Calloway kendini 1 yıllığına turuncu lacivertli renklere bağlayan imzayı attı.
 
 
Hedefimiz Play-Off;
 
İmza törenin de konuşan Şube Sorumlumuz Yavuz Selim Tuncer, ' Basketbol takımı olarak bu yıl üçüncü sezonunu oynayacağımız Spor Toto 1.Liginde hedefimiz play-off oynamak olacak. Hedefimize ulaşmak için gerekli transferleri yaparak, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda geçen yıl  Royal Halı Gaziantep takımında oynayan oyun kurucu Earl Genard Calloway ile bir yıllığına anlaştık. Yıl sonunda umarım belirlediğimiz hedeflere ulaşmış oluruz' ifadelerini kullandı.
 
1983 Atlanta, Georgia) ABD asıllı Bulgar profesyonel basketbolcu Earl Genard Calloway, oyun kurucu pozisyonunda oynuyor.
 
Basketbol Süper Ligi ve EuroChallenge'da mücadele eden Royal Halı Gaziantep'in eski oyuncusu kariyeri boyunca Amerika Birleşik Devletleri, Hırvatistan, İspanya ve Türkiye'de forma giydi.
 
2012-2014 yılları arasında kariyerinin zirvesine İspanya'da Unicaja Malaga forması ile Euroleague'de mücadele etti.
 
2014 temmuz ayında Türkiye Basketbol Ligi ekiplerinden Royal Halı Gaziantep ile 2 yıllık anlaşma imzaladı. Ayrıca Bulgaristan Millî Basketbol Takımı'nda oynamaktadır.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz