Dusan Cantekin İstanbul BB'de.

Türkiye Basketbol Ligi'nde mücadele veren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, Vujacic, Markota ve Jenkins'ten sonra 2.22 boyundaki Dusan Cantekin'i 2.5 yıllığına kadrosuna kattı.

 Cebeci Spor Kompleksi'nde yer alan kulüp binasında Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, Başkanvekilimiz Hasan Morgil, Genel Sekreterimiz Yavuz Selim Tuncer ve Muhasip Üyemiz Faruk Çetin'in katılımlarıyla gerçekleştirilen imza töreninde  Dusan Cantekin kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Törende konuşan başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, hedefleri olan ve çekinilen bir takım olduklarına dikkat çekerek, 'Kadromuza hocamızın raporu doğrultusunda Vujacic, Markota ve Jenkins'in ardından  gelecek vaat eden Dusan Cantekin'i kattık. Artık parkede Dünya'nın en büyük spor kulübünü en iyi şekilde temsil ederek hedeflerimize emin adımlarla ilerleyeceğiz' diye konuştu.

2.5 yıllık sözleşmeye imza atan Sırp asıllı Türk Basketbolcu Cantekin ise, 'İstanbul Büyükşehir ailesine katıldığım için çok mutluyum. Banan güvenenleri mahcup etmeyeceğim' dedi.

Efes Pilsen altyapısında yetişen ve ardından A takıma yükselen 2.22 Cm boyundaki Cantekin, tecrübe kazanması için önce Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne, ardından da Sırbistan'ın KK Mega Vizura takımlarına kiralandı. 2012 yılında Banvit Basketbol Kulübü'ne transfer olan ve burada iki sezon geçirdikten sonra yeniden Mega Vizura'ya dönen pota altı oyuncusu bu sezon 6.1 sayı 3.8 ribaunt ortalaması ile mücadele ediyordu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz