Dünyanin 7. Harikasi Hamza

Bulgaristan`in Varna kentinde düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Grekoremen Güres Sampiyonasi`nda, Milli Takima 6 sporcu veren Beldiyesporumuz 7. Avrupa Sampiyonluguna ulasarak rekor kiran Hamza Yerlikaya, Avrupa 2.`si olan Yekta Yilmaz Gül ve Avrupa 3.`sü ol

Bulgaristan`ın Varna kentinde düzenlenen 52. Avrupa Büyükler Grekoremen Güreş Şampiyonası`nda, Milli Takıma 6 sporcu veren Beldiyesporumuz 7. Avrupa Şampiyonluğuna ulaşarak rekor kıran Hamza Yerlikaya, Avrupa 2.`si olan Yekta Yılmaz Gül ve Avrupa 3.`sü olan Bayram Özdemir ve Serkan Özden`le büyük bir gurur yaşadı.
Sporcularımızdan 96 kiloda mindere çıkan asrın güreşçisi ünvanına sahip olan Hamza Yerlikaya finalde İsveçli Jimmy Lidberg karşısında 0-0 sonuçlanan devreyi, kura atışını yitirmesine karşın göğüs çarprazında bağlanma pozisyonunda aldığı puanla 1-0 önde tamamlamayı başardı. Müsabakanın 2. devresinde de 1-0`lik skorla üstünlük kuran Hamza Yerlikaya, müsabakada 2-0 galip geldi ve 7. kez Avrupa şampiyonluğuna ulaşarak yeni bir rekora daha imza attı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz