Dünya Serilerinde 10 Madalya

İtalya ve Almanya’da gerçekleştirilen Paralimpik Yüzme Dünya Serisi yarışlarında sporcularımız 4 altın, 3 gümüş ve 3 bronz madalya elde ederken, Beytullah Eroğlu ve Bülent Oturakçı’nın ardından 4 sporcumuz daha Dünya Şampiyonası barajını geçti.

 

Paralimpik Yüzme Dünya Serisi'nin altıncı ayağı İtalya’da, yedinci ayağı Almanya’da gerçekleştirildi.

Dünya serilerinde 31 ülkeden 260'tan fazla sporcu madalya mücadelesi verirken 12 kişilik milli takım kadrosunda İstanbul BBSK’dan 9 sporcu yer aldı.

29 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde İtalya’da yapılan dünya serisi yarışlarında Erkekler 50m. kelebek gençler kategorisinde Koral Berkin Kutlu gümüş, Erkekler 50m. Kelebek ve 50.m sırtüstü büyükler kategorisinde Beytullah Eroğlu bronz madalyanın sahibi oldu.

6 – 9 Haziran tarihlerinde Almanya’da yapılan dünya serisi yarışlarında ise Beytullah Eroğlu 50m. Sırtüstü S5 kategorisinde gümüş, 50m. Kelebek S5 kategorisinde altın madalya aldı.

 
Almanya’da ayrıca sporcularımızdan Elif İldem 100m. Serbest S2 kategorisinde altın, 50m. Sırtüstü S2 kategorisinde gümüş, 50m. Serbest S2 kategorisinde altın, 100m. Sırtüstü S2 kategorisinde altın madalya kazanırken; Caner Aşkın 100m. Sırtüstü S3 kategorisinde bronz madalya elde etti.


Bu arada İtalya’da yapılan yarışlarda Elif İldem, Koral Berkin Kutlu ve Nil Şahin, Almanya’da yapılan yarışmalarda ise Hamit Demir Dünya Şampiyonası barajlarını geçerek katılım hakkı kazandı. Sporcularımızdan Beytullah Eroğlu ve Bülent Oturakçı da daha önceden Dünya Şampiyonasına gitme hakkı elde etmişlerdi.

Bu sonuçlarla, 8 sporcunun Dünya Şampiyonası barajını geçtiği Milli Takımda kulübümüzden 6 sporcu yer aldı.

 

Sporcularımızın dereceleri;

Paralimpik Yüzme Dünya Serisi 6. Ayak (İtalya)

 

Beytullah Eroğlu

50m. Sırtüstü S5 kategorisi – Bronz

50m. Kelebek S5 kategorisi – Bronz

 

Koral Berkin Kutlu

50m. Kelebek kategorisi – Gümüş

 

Paralimpik Yüzme Dünya Serisi 7. Ayak (Almanya)

 

Beytullah Eroğlu

50m. Sırtüstü S5 kategorisi – Gümüş  

50m. Kelebek S5 kategorisi – Altın

 

Elif İldem

100m. Serbest S2 kategorisi – Altın

50m. Sırtüstü S2 kategorisi – Gümüş  

50m. Serbest S2 kategorisi – Altın

100m. Sırtüstü S2 kategorisi – Altın

 

Caner Aşkın

100m. Sırtüsü S3 kategorisi – Bronz

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz