Dünya Şampiyonu güreşçimize coşkulu karşılama

Macaristan'da Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektiren Dünya Şampiyonumuz Metehan Başar, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda çiçeklerle karşılandı.

Budapeşte'de düzenlenen organizasyonda başarılı bir performansla Dünya Şampiyonu olan sporcumuz Metehan Başar havaalanında coşkulu bir kalabalık tarafından çiçeklerle karşıladı.

 

Karşılamaya İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, İstanbul BBSK Güreş Şubesi antrenörleri ile güreş takımı sporcuları ve çok sayıda spor sever katıldı.

 

Dünya Güreş Şampiyonası'nda grekoremen stil 87 kiloda altın madalya kazanan Metehan Başar, sevenleriyle bol bol fotoğraf çekinirken basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

 

Üst üste 2. kez dünya şampiyonu olduğunu hatırlatan Başar, 'Bir dünya şampiyonasını daha bitirdik. Altın madalya kazandım. Altın madalyayı kazanmak için çok çalışmıştık. Allah'a şükür ki aldık. Bundan sonra da şampiyonluklara devam etmek istiyorum. En büyük hedefim, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda altın madalya almak.' ifadelerini kullandı.

 

Havalimanında kendisini karşılamaya gelenlere de teşekkür eden Metehan, 'Ailem ve beni seven herkes buraya gelmiş. Bundan sonra da inşallah bu sevinci onlara tekrar yaşatmak bana nasip olur.' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz