Dünya Şampiyonlarına coşkulu karşılama..

ABD'de düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan sporcumuz Selçuk Çebi ve Rıza Kayaalp'in de yer aldığı Grekoromen Milli Takımı, yurda dönüşünde çiçeklerle ve coşkuyla karşılandı.

 Los Angeles'tan İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen milli sporcularımız, burada tezahüratlar eşliğinde çiçeklerle coşkulu bir şekilde karşılandı.

Havalimanında basın mensuplarına açıklamada bulunan kulübümüzün Milli Sporcusu Selçuk Çebi, şampiyonada üçüncü kez Dünya şampiyonu olma hedefini gerçekleştirdiğini belirterek, 'Bunu yaparken, içimizde buruk bir sevinç oldu. Ülkemizdeki bu karışıklıklardan ve şehitlerimizden dolayı sevincimizi tam yaşayamadık. İnşallah o şehit ailelerine ve ülkemize bir nebze gurur ve mutluluk yaşatabilmişizdir. Aldığımız madalyaları 78 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına ve özellikle şehit ailelerine armağan etmek istiyorum' ifadelerini kullandı.

Türk bayrağını dalgalandırma ve İstiklal Marşı'nı okutma hedefini gerçekleştirdiğini belirten Rıza Kayalp ise, 'Dünya şampiyonu olarak, olimpiyatlara gitmek istiyordum. Bunun için çok çalıştık. Seneyi Avrupa ve dünya şampiyonu olarak kapattık. Dünya şampiyonu olarak olimpiyat vizesi aldık. Tabi üzücü günler yaşıyoruz. Birçok şehidimiz var. Şampiyonluğun sevincini buruk bir şekilde yaşıyoruz. Kazandığımız madalyaları tüm halkımıza ve şehit ailelerine hediye ediyoruz. İnşallah olimpiyatlarda aynı başarıyı tekrarlarız ve orada bayrağımızı göndere çekeriz.' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz