Dünya Şampiyonları ile yola devam.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Dünya Şampiyonu Güreşçileri Metehan Başar ve Cengiz Arslan ile yeni sözleşme imzaladı.

Amatör branşlarda Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü dünya şampiyonları ile yola devam ediyor.


İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Büyükler Dünya Güreş Şampiyonu Metehan Başar ve U23 Dünya Güreş Şampiyonu Cengiz Arslan'ın sözleşmelerini 1 yıl uzattı. 

Cebeci Spor Kompleksi'nde bulunan kulüp binasında gerçekleştirilen imza törenine İstanbul BBSK Başkanı Celalettin Deniztoker, Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz, Kulüp Genel Sekreteri Hakan Şahin, Güreş Şubesi Menajeri Yekta Yılmaz Gül ve Güreş Şubesi A Takımı Teknik Direktörü Hakkı Başar katıldı. 

İmza töreninin ardından açıklamalarda bulunan Başkan Celalettin Deniztoker, şampiyon sporcuların kulüpte devam etmesinden dolayı mutlu olduklarını belirterek; 'Onlardan olimpiyatlarda da başarı bekliyoruz. İnşallah olimpiyat şampiyonluklarını da göreceğiz.' dedi.

Başkan Vekili ve Güreş Şubesi Sorumlusu Enver Yılmaz ise; 'İki hafta arayla bir büyükler bir de U23'te iki evladımız şampiyon oldu. Bu sene diğer branşların dünya şampiyonalarında Türkiye hiç altın madalya alamadı. Bir tek güreşte iki altın madalya alındı. İkisi de bizim sporcumuz. Biz olimpiyatlarda da bu evlatlarımızdan başarı bekliyoruz. Cengiz Arslan da ağabeyi Metehan Başar'ın izinden gidiyor.' ifadelerini kullandı.

Son iki senenin Dünya Şampiyonu Metehan Başar da; 'Kulübümle yoluma devam ediyorum. Başkanımız Celalettin Deniztoker ve güreş şube sorumlumuz Enver Yılmaz beye teşekkür ediyorum. İnşallah seneye de güzel bir sezon geçiririz.' şeklinde konuştu.

2018 U23 Dünya Güreş Şampiyonu Cengiz Arslan ise; 'Çok mutluyum inşallah şampiyonluklarıma daha büyük şampiyonluk katacağım. Kulübümle birlikte daha güzel günlere merhaba diyeceğim.' dedi.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz