Dünya Kupası`nda 3. olduk..

Antalya`da yapılan Grekoromen Güreş Dünya Kupası üçüncülük mücadelesinde Rusya`yı yenen Türkiye, bronz madalyanın sahibi olurken, finalde ABD`yi 4-3 yenen Ukrayna Dünya Kupası`nı kazandı.

Kulübümüz sporcularından Harun Bozoğlu, Şeref Tüfenk, Serkan Özden ve Hamza Yerlikaya`nın da yer aldığı Greko-Romen Türk Milli Takımı ilk maçında Ukrayna`ya 4-3 yenilerek final şansını kaybetti. Ardından Gürcistan`ı 6-1`le geçen Ay-Yıldızlı ekibimiz 3.`lük maçında Rusya`nın rakibi oldu.
Dilek Sabancı Spor Salonu`ndaki 3.`lük müsabakalarında, 66 kiloda Şeref Eroğlu, Vachadze Ambako, 74 kiloda Şeref Tüfenk, Mikhail Ivanchenko`yu, 84 kiloda Nazmi Avluca, Dmitry Oralov`u, 96 kiloda Hamza Yerlikaya, Teploukhov Vasil`i sayıyla yenerken, 120 kiloda ise İsmail Güzel rakibi Alexander Anuchin`i tuş yaparak yendi.
55 kiloda Hüseyin Aygün, Zahu Kuramagomedov`a, 60 kiloda Bünyamin Emik, İslam Beka Albiev`e sayıyla yenildi.
Böylece Türkiye, 5 galibiyet ve 2 yenilgi alarak kupayı 3. sırada tamamladı.
Şampiyon olan Ukrayna Milli Takımı`na kupasını Antalya Valisi Alaaddin Yüksel, 3. olan Türk Milli Takımı`na Uluslararası Güreş Federasyonları Birliği (FILA) Başkanı Rafael Martinetti, ikinci olan ABD`ye ise FILA temsilcileri verdi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz