Doka İstanbul Büyükşehir'de.

Yeni sezona iddialı hazırlanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Kamil Zayatte'nin ardından prensipte anlaştığı Brezilya asıllı Bulgar futbolcu Francisco Lima da Silva (Doka) ile de 3 artı 1 yıllık sözleşme imzaladı.

 Langa Tesisleri'nde gerçekleştirilen ve Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar ile İdari Menajerimiz Mustafa Eröğüt'ün de katıldığı törende, Francisco Lima da Silva (Doka) kendisini 3 artı 1 yıllığına turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Başkanımız Göksel Gümüşdağ, imza töreninde yaptığı konuşmada, Doka'yı Scaut ekibinin iki yıllık bir takip sürecinin ardından takımlarına kattıklarını belirterek, ''Özellikle bu sezon daha üst seviyedeki başarılar için genç bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Avrupa hedefimiz var. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz. Doka, Bulgaristan Milli Takımı'nda da forma giyen, kendisini kanıtlamış bir futbolcu. Bu sözleşme takımımıza ve kendisine hayırlı uğurlu olsun'' ifadesini kullandı.

Doka da İstanbul Büyükşehir Belediyespor'a geldiği için mutlu olduğunu vurgulayarak, ''Buraya geldiğim için mutluyum. Bana verilen görevleri yerine getirmeye, gösterilen güvenin karşılığını vermeye çalışacağım'' dedi.

Bulgaristan'ın Litex Lovech takımından transfer edilen 1984 doğumlu ve her iki kanatta da oynayabilen Doka, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da 22 numaralı formayı giyecek.

Futbolcunun menajeri eski İstanbulsporlu futbolcu Nesim Özgür ise Doka'nın Brezilya asıllı olduğunu ve Bulgaristan Ligi'ndeki başarılı futbolu nedeniyle Bulgar vatandaşlığına geçirilip milli takımda oynamaya başladığını söyledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz