Dizar ve Avcı  Basını Bilgilendirdi...

Turkcell Süper Lig`in açılış maçında Fenerbahçe`yi konuk edecek olan Belediyespor`da Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar ve Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı yeni sezon öncesi bilgilendirme amaçlı bir basın toplantısı düzenledi.

Yenikapıdaki Langa tesislerinde düzenlenen basın toplantısında Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar genel bilgilendirme yaparken, teknik direktörümüz Abdullah avcı kamp çalışmaları ve Cuma günü oynanacak olan Fenerbahçe maçıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
DİZAR: "FENERBAHÇE MAÇINA İETT SEFERLER DÜZENLEYECEK"
Kulüp futbol şube sorumlusu Kamil Dizar, Fenerbahçe ile yapacakları karşılaşma için İETT`nin Atatürk Olimpiyat Stadı`na İstanbul`un belli semtlerinden seferler düzenleyeceğini söyledi. Fenerbahçe maçının kendileri için önemli olduğunu ve takımlarının iyi bir performans göstereceğini inandığını ifada eden Dizar,"Taraftarların ulaşımda sorun yaşamamaları için elimizden geleni yapıyoruz. İETT, maç günü saat 17. 00`den itibaren Kadıköy, Taksim, Mecidiyeköy, Bakırköy ve Yenibosna`dan stada seferler düzenleyecek" dedi.
"TARAFTARIMIZ, GÖSTERECEĞİMİZ BAŞARIYLA ARTACAK"
Geçen sezon Türk Telekom Lig A`da seyir keyfi güzel bir takım olduklarını ve Turkcell Süper Lig`de de bu keyifli oyunlarını sürdürmek istediklerini dile getiren Dizar, "İstanbullulara iyi maçlar izlettirmek istiyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi büyük bir camia, 40-50 bin çalışanı var. Onlar için kombine kartlar düzenledik. Sadece belediye çalışanları bile gelirse büyük bir seyirci kitlemiz oluşur. Biz sadece belediyenin değil, İstanbul`un takımıyız. Kendi bütçemizle yolumuza devam ediyoruz. Taraftarımız göstereceğimiz başarılarla yavaş yavaş artacaktır" diye konuştu.
AVCI: "FENERBAHÇE İLE İLK HAFTA OYNAMAK AVANTAJ"
Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, 10 Ağustos Cuma günü yapacakları Fenerbahçe maçı hazırlıklarını, sakatlıkları nedeniyle takımdan ayrı çalışan ve fiziksel olarak eksiklikleri bulunan bir kaç futbolcu dışında sürdürdüklerini belirterek, şunları kaydetti:"Şu an 24 kişilik kadroyla Fenerbahçe maçına hazırlanıyoruz. Fenerbahçe ile ligin ilk haftasında karşılaşacağımız için şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Fenerbahçe ligin en iyi takımlarından birisi, hatta ligin en iyi takımı. Çünkü geçen sezon Turkcell Süper Lig`i şampiyon bitirdi ve geçenlerde de Türkiye Futbol Federasyonu Süper Kupası`nı kazandı. Birde belli bir ivme kazandı. Ligin 11 veya 12. haftasında karşılaşmamız daha sıkıntılı olabilirdi. Şimdi daha iyi konsantre olacağız. Onun için ligin ilk haftasında karşılaşmak bizim için avantaj."
"RAKİBİMİZİ İYİ TESPİT EDİP, ONA GÖRE DAVRANACAĞIZ"
Avcı, Fenerbahçe`nin pozitif yönlerinin olduğu kadar negatif yönünün de bulunduğunu belirterek, şöyle devam etti:"Teknik direktör olarak felsefem, `Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe`ye karşı şöyle oynayayım, diğer takımlara karşı böyle oynayayım` diye bir şey yok. Ama tabii ki rakiplerimiz nasıl bizi takip edip analizler yapıyorsa, biz de onları seyredip, analiz ediyoruz. Fenerbahçe`nin bir sürü pozitif yönü olduğu gibi bir sürü de negatif yanı var. Biz de bunları iyi tespit edip, nerelerden nasıl vurabileceksek öyle vuracağız. Rakip kim olursa olsun biz oyunu hep doğru oynamaya çalışacağız. O zaman keyifli bir maç olur.
"FENERBAHÇE SAĞ TARAFTA SIKINTI YAŞIYOR"
Fenerbahçe`nin sol taraftan işleyen, sağ tarafta ise tam tersine sıkıntı yaşayan bir takım olduğunu savunan Avcı, rakiplerini iyi gözlemlediklerini söyledi. Genç teknik adam, şunları kaydetti:"Fenerbahçe`yi iyi bir şekilde gözlemledik. 3 aşağı 5 yukarı istatistikleri ortada. Fenerbahçe sol taraftan işleyen, buna karşın sağ taraftan ise tam tersine işlemeyen bir takım. Arkasında bir takım eksiklikler veren bir takım. Biz de bunlar dahilinde çalışlarımızı sürdüreceğiz. Ben bir takımı bütün olarak düşünüyorum. Teknik direktörlüğüm süresince hiçbir futbolcuya adam markajı yapmadım. Fenerbahçe`de tabii ki çok önemli oyuncular var, ama onların artı yönleri gibi eksi yönleri de var. Biz bunları masaya yatırıp, analiz edeceğiz. Oyuncularımızla bunun çalışması içindeyiz. Sonuçta biz her şeyi söyleyip sahada oyuncuların ayaklarıma bakacağız, ama iyi şeyler olacağını düşünüyorum.
"LİGİN SEVİMLİ TAKIMI OLACAĞIZ"
Çalışmalarına 25 Haziranda İstanbul`da başladıklarını ve daha sonra hem kamplarda hem de İstanbul`da çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Avcı, "Bu süreçte birkaç hazırlık maçı yaptık. Özellikle son olarak Bursaspor ve Gaziantepspor ile yaptığımız karşılaşmalar, eksiklerimizi görmemiz açısından oldukça verimli oldu. Takım olarak iyi bir kadroya sahibiz. Savunmaya bir oyuncu daha alacağız. Daha önce anlaşmamamıza rağmen takımında kalmayı düşünen Samsunsporlu Caner ile ekonomik sıkıntılardan dolayı Saidou dışında istediğimiz bütün futbolcuları kadromuza dahil ettik" ifadelerini kullandı.
Avcı, amaçlarının "ligin sevimli takımı" olmak olduğunu da dile getirerek, "Fair-play ruhunu en iyi şekilde yansıtmaya çalışacağız. Takımda gençlere yer vererek onları Türk futboluna kazandıracağız. Keyif veren bir oyun ortaya koyan bir takım olacağız" dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz