Dizar: "Tarihi Bir Başarı Yakaladık"

Türk Telekom Lig A`da 2006-2007 sezonunu 2. sırada tamamlayarak adını Turkcell Süper Ligi`ne yazdıran İstanbul Büyükşehir Belediyespor da keyifler yerinde.

Kulüp Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar tarihimizdeki en büyük başarıyı yakaladıklarına dikkat çekerek, "1990 yılında kurulan İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 97-98 sezonunda finalde Sakaryaspor`a 90. dakikada yediği tek golle mağlup olarak 1. lig fırsatını kaçırmıştı. Kuruluşumuzun 17. yılında tarihimizde ilk kez Turkcell Süper Ligi`ne çıkmanın gururunu yaşıyoruz" dedi.
Sezona U 17 Milli takımında Avrupa Şampiyonluğu yaşamış olan Abdullah Avcı`yı takımın başına, yardımcılığına da milli takım ve Galatasaray`da büyük başarılara imza atan yılların tecrübesi Arif Erdem, Cenk Özcan ve Mahir Günok`u getirerek Süper Lig hedefiyle yola çıktıklarını kaydeden Dizar, "Onların talebi doğrultusunda ve imkanlar dahilinde tecrübeli ve genç isimlerin karışımından oluşan bir kadro kurduk ve bunların sonucunda da ne kadar doğru işler yaptığımız ortaya çıktı. 17 yıl sonra Süper Lig`e çıkmanın yanında altyapımızdan da 10 ismi milli takımlara göndermenin mutluluğunu Büyükşehir ailesi olarak yaşadık. Gerek yönetim, gerek teknik kadro, gerek futbolcu kadrosu ve tüm personelin bu başarıda emeği çok büyük. Bu bir ekip işiydi biz de bunu Büyükşehir ailesi olarak başardık" diye konuştu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz