Dizar, ''Önemli bir galibiyet aldık".

Fenerbahçe'yi 2-1 mağlup edene turuncu-lacivertli ekibimizin futbol şube sorumlusu Kamil Dizar, “güçlü rakibimiz karşısında eksikliklerimize rağmen ligdeki sıralamamızı belirleyecek önemli bir galibiyet aldık.” dedi.

 

Turkcell Süper Lig'de sahasında Fenerbahçe'yi 2-1 yenen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzunfutbolşube sorumlusu Kamil Dizar, önemli bir galibiyet elde ettiklerini söyledi. Dizar, karşılaşmanın iki takım için de çok önemli olduğunu ifade ederek, ''Sıralamada hangi bölgede yer alacağımızı gösterecek bir maçtı. Sakatlarımızın çok olduğu bir dönemde genç bir takımla çıktık. Oyuncularımız çok iyi mücadele etti. Hocalarının uygulamak isteğini sahaya iyi yansıttılar. Fenerbahçe'ye boş alan bırakmadılar. Teknik heyet ve futbolcularımızı kutluyorum'' diye konuştu. Fenerbahçe'nin üst üste oynadığı maçlar nedeniyle yorgun olduğunu dile getiren Dizar, ''Yarıştan kopmuş değiller. Henüz çok erken, her şey değişebilir. Fenerbahçe'nin henüz kaybetmiş olduğu bir şey yok'' dedi.
Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamayı sevdiklerini anlatan Kamil Dizar, 'Büyük takımlarla oynadığımız maçlarda seyirci faktörü bizi olumlu etkiliyor. Oyuncularımız daha iyi motive oluyor ve bu da sonuca yansıyor. Biz takım oyunu oynuyoruz. Ancak buna karşın her hafta genç bir futbolcumuz ön plana çıkıyor. Çok kaliteli gençlerimiz var, İskender de bunlardan biri. Bu hafta da o sahne aldı ve takımımızın gol yükünü üstlendi'' değerlendirmesini yaptı.
Fenerbahçe Kulübü'nün tepki gösterdiği karşılaşmanın hakemi Fırat Aydınus'un genel olarak iyi bir maç yönetiğini söyleyen Dizar, ''Fırat Aydınus, Türkiye'nin en önemli ve üst düzey hakemlerinden biri. Bana göre maçın genelinde iyi bir yönetim gösterdi. Sadece iki pozisyonda hakem şansı yanında değildi. Onun dışında iyi maç yönettiğini düşünüyorum'' ifadelerini kullandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz