Dizar, “Maçın hakemi yönetimde kusursuzdu”

Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar, 87. dakikada Diyarbakırsporlu seyircilerin sahaya girmesiyle tatil edilen maçta, hakemler ve oyuncular hemen kaçarak sahayı terk ettiği için olayın devamının gelmediğini söyledi.

 

Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar yaptığı açıklamada, karşılaşmanın dostane bir şekilde başladığını ve 87. dakikaya kadar herhangi bir olay olmadan, gayet güzel sürdüğünü ve bunun da nedeninin hakem Hüseyin Göçek'in olumlu yönetimi olduğunu kaydederek, ''87. dakikada faul kararı doğruydu, sonra gol oldu. Golün ardından yaklaşık 100 kadar Diyarbakırspor seyircisi sahaya indi.Hakemlerve futbolcular sahayı kaçarak terk ettiler. Terk ettikleri için olayın devamı gelmedi'' dedi.
Hakem ve futbolcular soyunma odasına gittikten sonra iki kulübün başkanının soyunma odasına gelerek, hakemle görüştüklerini kaydeden Kamil Dizar, şöyle devam etti:
''Başkanlar ve emniyet yetkilileri, maçın bir şekilde bitirilmesi için bir formül üretilmesini talep ettiler. İki başkanın maçın hakemi Hüseyin Göçek ile yaptığı görüşme sonunda, Göçek, hakemlerin sahayı terk etme koşulları oluştuktan sonra sahayı terk ettikleri için, kuralların tekrar sahaya dönmemelerini emrettiğini ifade ederek, maçı tatil ettiğini söyledi. Doğan psikolojik ortamdan futbolcuların ve hakemlerin oldukça etkilendiği belliydi.''
''HAKEME YÜKLENİLMESİNİN DOĞRU OLMADIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM''
Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar, hakem Hüseyin Göçek'in içeri girdikten sonra hemen, karşılaşmayı devam ettiremeyeceğini açıkladığını söyledi. Dizar, ısrar edildiğini, ancak hakemin kararlı olduğunu belirterek, ''Burada hakemin kurallar doğrultusunda bu şekilde hareket ettiğini ve kendisine bu konuda çok fazla yüklenilmesinin doğru olmadığını düşünüyorum. Bundan sonraki kararın doğrusunu Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun vereceğini düşünüyorum. Ayrıca Diyarbakırsor Kulübü'nün de küme düşmesini camia olarak kesinlikle arzu etmiyoruz. Hakemler ve futbolcular içeri girdiği için herhangi bir şey olmaması sevindirici'' şeklinde konuştu. Kamil Dizar, karşılaşmada görev yapan özel güvenliklerle ilgili olarak ise ''Özel güvenlik herkes tarafından kullanılan, bilinen, yetkili ve lisanslı bir özel güvenlik şirketidir. Bu konuda bizim de çok fazla seçeneğimiz yok. Kulüp olarak bu konuyu da her konuda olduğu gibi özenle yerine getirdiğimizi düşünüyoruz'' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz