Dizar, "Lige Yeniden Başladık"

Turkcell Süper Lig`de Antalyaspor`u 2-1 yenerek bu sezonki ilk galibiyetine ulaşan İstanbul Büyükşehir Belediyespor`da yüzler gülüyor. Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar daha iyi yerlere gelmeleri gerektiğini kaydederken "Bu galibiyeti bir başlangıç olarak

Antalyaspor galibiyetini değerlendiren Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar, Antalyaspor karşısında galibiyete çok ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Bu mücadeleyi içinde bulunduğumuz durumdan bir çıkış olarak görüyorduk ve öyle de oldu. Antalyaspor galibiyetini unuttuk. Lige yeniden başladığımızı kabul ediyoruz. Gelecek haftalar için çok daha fazla çalışmamız ve daha iyi yerlere gelmemiz lazım" diye konuştu.
Önlerindeki Konyaspor maçının önemine dikkati çeken ve deplasmanda çok ciddi bir sınav vereceklerini aktaran Dizar, "Rakibimiz, Gaziantepspor`u deplasmanda yenerek gücünü gösterdi ve daha üst sıralarda yer alabilecek bir ekip olduğunu ispatladı. Biz de güçlerinin farkındayız. Bu haftadan itibaren eksiklerimiz de azalacak. Ayaklarımızın yer basması lazım. Hiç maç kazanmamış gibi mücadelemizi sürdürmeliyiz" ifadelerini kullandı.
PSİKOLOG TAKVİYESİ FAYDALI OLDU
Kamil Dizar, son haftalarda alınan başarısız sonuçlar nedeniyle futbolcular üzerinde oluşan olumsuz havayı dağıtmak için kadrolarına bir psikolog kattıklarını ve etkisini de hemen hissettiklerini dile getirdi. Futbolcuların yaşadığı güven kaybı ve stresi ortadan kaldırmak için bir psikologa ihtiyaç duyduklarını söyleyen Dizar, "Psikologumuzun futbolcular üzerindeki baskıyı aldığını düşünüyoruz. Önemli bir katkı sağladı bu açıdan. Antalyaspor maçından 1 gün önce biz dahi değişimi hissettik. Oyuncularımızın moral ve motivasyonunu yükselterek hocamıza yardımcı oldu" şeklinde konuştu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz