Dizar, "İlk 5 içinde olmayı hedefliyoruz"

Spor Toto Süper Lig'de istikrarlı bir grafik çizen turuncu-lacivertli ekibimizin Futbol Şube Sorumlusu Kamil Dizar, ikinci yarı hedeflerini, ''UEFA hedefimiz vardı. Umuyorum gideriz. Olmasa da ligde ilk 5 içinde olmak isteriz'' şeklinde özetledi.

 

Kulüp olarak her açıdan istikrarı yakaladıklarına dikkat çeken Futbol Şube Sorumlumuz Kamil Dizar, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un temelinin 1939'lara dayandığını, spor yönetiminde büyük bir birikime sahip olduğunu belirterek, ''Ben 1973'den beri kulübün içindeyim. Başkanımız da milli takımlardan deneyimli olarak buraya geldi. Hocalarımız da aynı şekilde. Biz burayı aile gibi yönetiyoruz ve doğru yönetiyoruz'' dedi.
Başarılı kulüp yönetiminde, çalışan herkesin payı olduğunu ifade eden Dizar, şöyle konuştu:
''Kulüp muhasebesi, girdiler, çıktılar hepsi banka kanalıyla. Futbolcularımızın büyük bir güvenini sağlamış durumdayız. Federasyon gelirleriyle doğru bir şekilde yönetmeye çalışıyoruz. Altyapılarımızdan çok oyuncu yetişti. Bunlar da önümüzdeki yıllar daha iyi bir şekilde ortaya çıkacak. Bunlar doğru bir şekilde olunca başarı ve süreklilik de geliyor diye düşünüyorum. Başkanımızdan, malzemecimize, kulübümüzdeki çimciye kadar herkesin bu başarıda payı olduğu ve herkesi bu işin içine kattığımızı düşünüyorum. Ben maçın sonunda hangi duyguları hissediyorsam, inanıyorum çimcimiz ve malzemecimiz de benden daha fazla bir şekilde bunu hissediyor. Biz aslında büyük bir aileyiz. Küçük görünüyor ama değil. 11 tane branşımız var. Aşağı yukarı 1500'e yakın lisanslı sporcumuz var. Bu doğrudan ilgisi olan 40-50 bin kişiyi buluyor. Bir sempati de oluştu. Umuyorum stadımızla beraber bu İstanbul geneline de yayılacak.''
''İBRAHİM AKIN ÇOK AŞAMA KAYDETTİ''
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'daki ortamın, sıkıntılı dönemler geçiren bazı futbolcuların bir anlamda yeniden eski günlerine dönebilmesi açısından da faydalı olabildiğinin ifade edilerek, İbrahim Akın örneği verilmesi üzerine Dizar, şunları kaydetti:
''Geldiğinde çok şey yitirmişti. Çocuk geldiğinde benliğini kaybetmişti. Antrenman isteği yok, nerede olduğu belli değil. Ama şimdi onda büyük değişiklik oldu. Şu anda biz de çok memnunuz, o da kendinden çok memnun.''
''GÖKHAN, 4-5 AY OYNADIKTAN SONRA BELKİ DE FENERBAHÇE'NİN BANKOSU OLACAK''-
Yeni transferleri Gökhan Ünal'ın fazla şans bulamadığı için Fenerbahçe'de kendisini gösteremediğini ifade eden Dizar, ''Bizde 4-5 ay oynadıktan sonra belki de Fenerbahçe'nin banko oyuncusu olacak'' dedi.
Gökhan Ünal'ı yeniden (A) Milli Futbol Takımı'na kazandırmanın kendisini daha mutlu edeceğini kaydeden Kamil Dizar, ''Türkiye'de santrfor sıkıntısı var. 4-5 ayı iyi değerlendirirse umuyorum o da milli takımın vazgeçilmez elemanı olacaktır. Bu da bizim için yeterli zaten. Bu bizim için bir onur olacak. Çok insanın aklından geçiyor, 'Ne oluyor, Gökhan ile şampiyon mu olacak?' diye. Öyle bir şey yok. Gökhan bir değer. Yok farz edemezsin. Bizde 4-5 ay oynadıktan sonra belki de Fenerbahçe'nin banko oyuncusu olacak. Ama beni daha çok ilgilendiren milli takımın banko oyuncusu olması. Orada oynadığı anda ha bende oynamış ha Fenerbahçe'de oynamış hiç fark etmez'' şeklinde konuştu.
''ABDULLAH AVCI'YI NEDİM ÖZBEY'E BENZETİYORUM''
Kulüp olarak istikrara önem verdiklerini belirten Kamil Dizar, 5 yıldır birlikte oldukları teknik direktör Abdullah Avcı ile İstanbul Büyükşehir Belediyespor çatısı altında 20 yılını tamamlayan voleybol antrenörleri Nedim Özbey'i benzettiğini ifade etti.

Özbey'in milli takımlarda da görev aldığını hatırlatan Dizar, Avcı'yı da önemli görevlerde görmek istediklerini anlatarak, ''Voleybolda hocamız 20 yılını tamamladı. Abdullah hocamız henüz daha çok genç. 'Ben daha 5 yılı doldurdum, 20 yılı dolduracağım' diyor. Avcı ve Özbey'i birbirine çok benzetirim. Altyapıya önem veren antrenörlükleri, kulüp ve takım içindeki babacanlıkları, kendilerini sürekli yenilemeleri ve hedef büyütmeleri Abdullah Avcı ile çok benziyor. Abdullah Hoca da umuyorum çok daha iyi bir yere gider o ayrı. Bu da tabi ya çok önemli bir takım olacak ya da milli takımlar. Kulüp olarak da misyonumuz bu zaten'' ifadelerini kullandı.
''YÜZDE 70'İNİN KAMPA HAZIR GELECEĞİNE EMİNİM''
Anadolu kulüplerinin şampiyonluk mücadelesinde var olmalarının nedeninin, Türk futbolcusundaki büyük değişim olduğunu ifade eden Dizar, Antalya'da başlayacakları kampa takımın büyük bölümünün hazır geleceğine inandığını belirtti.
Takım kaptanları Ekrem örneğini veren Dizar, ikinci ligden aldıkları zaman herkesin 'Oynar mı?' dediği Ekrem'in bugün takımlarının çok önemli bir oyuncusu olduğunu anlatarak şöyle konuştu:
''Türk futbolu, futbolcusu değişti. Çok profesyonel yaşamaya başladı. Ocak ayının 2'sinde kampta buluşacağız ama umuyorum takımın yüzde 70'i hazır gelecek. Futbolcular artık fitnes çalışıyorlar, pilates hocası tutmuşlar. Aldıkları parayı değerlendiriyorlar. Ders çalışıyorlar evinde. Rakip takım oyuncusunu çalışıyorlar. Bizim Ekrem sürekli ders çalışır. İkinci ligden aldığımız zaman acaba oynar mı dediler. Ama bizim önemli oyuncularımızdan birisi, takım kaptanımız oldu. Devamlı aşama kaydediyor. Demek ki daha genç olsaymış, milli takıma kazandırılacak bir arkadaşımız olacaktı. Bunun gibi çok arkadaş özel hoca tutuyor kendisine. Bunu bütün takımlarda yapan oyuncular var. Türk futbolcusu değişti. Artık kimse elindeki ekmeği vermek istemiyor. Federasyon gelirleri yükseldi. Futbolcu transfer ücretleri gayet iyi. Avrupa'dan daha iyi para kazanıyorlar. Kimse bunu bırakmak istemiyor. Kulüpler her maç para kazanıyor. Kulüp kazanınca futbolcular da kazanıyor.''
Kamil Dizar, sezonun ikinci yarısıyla ilgili hedeflerini, ''UEFA hedefimiz vardı. Umuyorum gideriz. Olmasa da ligde ilk 5 içinde olmak isteriz'' şeklinde özetledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz