Dizar: "Artık kazanmaya başlamalıyız"

Kayserispor'a deplasmanda yenilen turuncu-lacivertli ekibimizin futbol şube sorumlusu Kamil Dizar, ligde uzun süredir galip gelemediklerini belirterek, "Artık kazanmaya başlamalıyız" dedi.

 

Futbol şube sorumlumuz Kamil Dizar, Kayserispor maçına çok kötü başladıklarını ifade ederek, ''Zemin yumuşak ve kaygandı. Futbolcular da kramponlarını değiştirmek zorunda kaldılar. İkinci golü de 10 kişiyken yedik'' diye konuştu. Yaşanan krampon krizinde suçun oyuncularda olduğunu dile getiren Dizar, ''Hata bizde, yani futbolcularda. Antrenörümüz Arif Erdem, oyuncuları zemin konusunda uyarmıştı. Ancak bazı oyuncular kendi istedikleri ayakkabılarıyla oynadılar'' dedi.
Dizar, teknik direktör Abdullah Avcı'nın yaptığı iki değişiklikle ikinci yarıya çok iyi başladıklarını kaydederek, ''İyi oynarken 3. golü yedik. Buna çok üzüldüm. Ancak Kayserispor'u tebrik ediyorum. Ligin hem önemli takımı hem de kaliteli ve tecrübeli bir ekip. Yaptıkları transferler takıma güç katmış'' değerlendirmesini yaptı.
Üst üste yenilgiler aldıklarını ve artık kazanmaya başlamaları gerektiğini belirten Kamil Dizar, şunları söyledi: ''Buna bir yerden başlamalıyız. Bu hafta Beşiktaş ile oynayacağız. Beşiktaş ligin en kaliteli ekiplerinden biriydi, yaptığı transferlerle de ligin en gözde takımı haline geldi. Atatürk Olimpiyat Stadı'na galibiyet için gelecekler. Beşiktaş'ın bu isteği, umarım bizim lehimize olur ve zoru başarırız. Böylece kazanma periyodumuzu da başlatmış oluruz.''
Dizar, ikinci yarının daha başında olduklarını ve şubat ayının ortasından itibaren kadrolarının oturacağını kaydederek, sarı kart cezası sona eren İbrahim Akın'ın Beşiktaş maçında oynayabileceğini, Tum ve Holosko'nun ise sakat olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz