Dilara Lokmanhekim Avrupa Şampiyonu.

Çek Cumhuriyeti'nde yapılan 23 yaşaltı Avrupa Şampiyonası'nda Milli forma altında 48 kiloda mücadele sporcumuz Dilara Lokmanhekim finalde Rus rakibi İrina Dolgova'yı ipponla yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.

 Eylül Ayında Hırvatistan'da yapılan Gençler Avrupa Şampiyonasında Şampiyon olan gururumuz Dilara Lokmanhekim Çek Cumhuriyetini de fethetti. Sporcumuz Başkent Prag'da 38 ülkeden; 144 Bayan, 218 erkek olmak üzere toplam 362 sporcunun katıldığı 23 Yaşaltı Avrupa Şampiyonası'nda da zirveye çıkmayı başardı.

İlk tur maçlarını nagmalup tamamlayan 48 kg'da mücadele eden sporcumuz Dilara Lokmanhekim Yarı Finale yükseldi. Dilara Yarı Finalde Rus rakibini yenip adını finale yazdırırken, sporcumuzun finaldeki rakibi de yine Rus oldu. Finalde Rus rakibi İrina Dolgova ile karşı karşıya gelen sporcumuz rakibinin üst üste aldığı wazari ve yuko puanlarından sonra 11-0 geriye düşmesine rağmen maçı bırakmadı ve arka arkaya aldığı puanlarla karşılaşmayı 11-11 beraberliğe getirdi. Dilara son saniyelerde yaptığı teknikle rakibini ipponla yendi ve Avrupa Şampiyonu olarak Ay-Yıldızlı bayrağımızı göndere çektirdi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz