Dilara Lokmanhekim Avrupa Şampiyonu

Hırvatistan'da yapılan Gençler Avrupa Judo Şampiyonası'ında Milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Dilara Lokmanhekim altın, Betül Aydın gümüş ve Ahmet Şahin Kaba ise bronz madalya kazandı.

 Hırvatistan ‘ın Porec kentinde 40 ülkeden, 280 erkek, 198 bayan olmak üzere toplam 478 sporcunun katılımıyla başlayan Gençler Avrupa Şampiyonasının ilk gün müsabakaları sona ererken milli takımımız 1 altın, 1 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 3 madalya kazanırken, 3 madalya da kulübümüz sporcularından geldi. 

İlk gün müsabakalarına; erkeklerde 55,60 ve 66, bayanlarda ise 44, 48 ve 52 kg. müsabakaları ile başlanırken, Bayanlarda 48 kiloda mücadele eden sporcumuz Dilara Lokmanhekim finalde İsrailli rakibi Noa Minsker'i yenip Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya, 44 kiloda mücadele eden sporcumuz Betül Aydın finalde Rus rakibi İrina Dolgova'ya yenilerek Avrupa 2.'si olup  gümüş madalya, Erkeklerde ise 60 kiloda mücadele eden yine kulübümüz sporcusu Ahmet Şahin Kaba Rus rakibi Zaur Kalashaov'a yenildi ve Avrupa  3.'sü olarak ülkemize bronz madalya kazandırdı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz