Denizli'de üzücü kaza

Denizli'de trafik kazası geçiren Milli atletlerimizden Erkan Kuş hayatını kaybederken, Ülkemizi Londra Olimpiyatları'nda temsil eden diğer sporcumuz Bekir Karayel ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.

  

Muğla'dan Ankara'ya giden milli atletimiz Bekir Karayel'in kullandığı 06 BK 646 plakalı otomobil, Denizli-Afyon Karayolu Aşağı Dağdere köyü yakınlarında kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

 Kazada, otomobilde bulunan kulübümüz atletlerinden Erkan Kuş olay yerinde, Kasım Uludağ ise hastaneye kaldırılırken yolda yaşamını yitirdi.

Maraton koşucusu milli atletimiz Bekir Karayel ile beraberindeki bulunan Hakan Karayel, Atilla Keşan ve atlet Can Küçükbilgili ise yaralandı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan sporcumuz Bekir Karayel'in durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kazada, yaşamını yitiren 24 yaşındaki milli atletimiz Erkan Kuş, kariyerinde son maraton koşusuna 2012 Londra Olimpiyatları öncesinde Nisan ayında yine Londra'da koşmuştu.

Milli atletimiz Bekir Karayel'in olimpiyat A Barajını geçerek 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazandığı maratonda, Karayel ile birlikte mücadele veren sporcumuz Erkan Kuş, kariyerindeki 3. maraton koşusunda 2.22.34 ile kişisel en iyi derecesini yapmıştı.

Kazada yaşamını yitiren bir diğer atlet olan 23 yaşındaki Kasım Uludağ ise gelecek vaat eden sporcular arasında yer alıyordu.

Yaralanan sporcumuz Bekir Karayel ise, 2012 Londra Olimpiyatları'nda 2.29.38'lik derecesiyle maratonu 76'ncı sırada tamamlamıştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ailesi olarak hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz