Damla Uzel–İbrahim Gündüz Çiftler Avrupa 3.'sü

İtalya'da düzenlenen Avrupa Yıldızlar ve Gençler Şampiyonası'nda Milli forma altında mücadele eden Damla Uzel ve İbrahim Gündüz'den oluşan Genç Mix Masa Tenisi Takımı, Avrupa 3.'sü olarak büyük bir başarıya imza attı.

 Genç Bayan Milli Takımda mücadele eden sporcumuz Damla Uzel ile Genç Erkek Milli Takımında mücadele eden İbrahim Gündüz'den oluşan Karışık Çift takımı  Avrupa Şampiyonası'nda Macar ve Rumen çiftle yaptığı müsabakayı kazanarak bronz madalya kazandı.

İbrahim Gündüz ve sporcumuz Damla Uzel'den oluşan çiftler takımımız, Avrupa Şampiyonası'nda Karışık Çiftlerde 3. olarak önemli bir başarıya imza attı.

İlk maçta Bulgaristan Çifti ile eşleşen sporcularımız müsabakayı 3-1 kazandılar daha sonra sırasıyla Almanya ve Polonyalı rakiplerini aynı sonuçla 3-1 geçerek Sırp rakipleri ile eşleştiler. Sporcularımız bu müsabakayı da 3-0 alarak çeyrek finale kaldılar. Çeyrek final müsabakasında İsveçli rakiplerini 3-2 yenerek adını yarı finale yazdıran sporcularımız, bu turda Macaristanlı ve Romanyalı rakiplerini 3-1 yenerek Avrupa 3.'sü oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz