Cenk Ildem Dünya Sampiyonu...

Guatemala`da yapilan Dünya Gençler Greko-Romen Güres Sampiyonasi`nda takim halinde 4 altin 1 gümüs madalya ile Rusya`nin ardindan 2. olan milli takimda yer alan sporcularimizdan Cenk Ildem Dünya Sampiyonu, Harun Bozoglu ise Dünya 5.`si oldu.

Gençler kategorisinde 84 kiloda mindere çıkan sporcumuz Cenk İldem 1. turda Belarus`lu, 2. turda Yunan rakibini yenerek adını çeyrek finale yazdırdı. Çeyrek finalde Gürcü rakibini saf dışı bırakan sporcumuz yarı finalde ise kazak rakibini yenerek adını finale yazdırdı. Finalde Alman rakibini Catalin Surugiu`yu da mağlup etmeyi başaran 2005 ve 2006 Avrupa Şampiyonu sporcumuz başarılarına bir yenisini daha ekleyerek 2006 Dünya Gençler Şampiyonu olmayı başardı.
Bir diğer sporcumuz Harun Bozoğlu ise Dünya 5.`si oldu. Şampiyonada ülkemize madalya kazandıran diğer sporcular ise şöyle: 74 kiloda mücadele eden M. Ümit Bedel finalde İranlı rakibi Abedinzadeh Chadorchi Davod`u yenerek, 66 kiloda Refik Ayvazoğlu, Koreli Kim Hyeon Woo`yu, 120 kiloda İsmail Güzel Bulgar rakibi İvan Şvanov`u finalde yenerek altın madalyanın sahibi olan diğer güreşçiler oldu. 60 kiloda Soner Sucu finalde Rus rakibi İslam Beka Aliev ile karşılaştı. Soner Sucu Finalde rakibine yenildi ve gümüş madalyada kaldı.
Türkiye toplamda 4 altın 1 gümüş madalya ile Rusya`nın ardından takım halinde Dünya 2.oldu.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz