Cenk İldem Dünya 3.'sü.

İstanbul'da yapılan Dünya Greko-Romen Güreş Şampiyonası'nda Milli forma altında 96 kiloda mindere çıkan sporcumuz Cenk İldem Dünya 3.'sü oldu ve Olimpiyat barajını aştı.

 İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda yapılan Dünya Güreş Şampiyonası'nda başarılı bir performans ortaya koyan kulübümüz sporcusu Cenk İlde Dünya 3.'sü olarak 2012 Londra Olimpiyatları'na gitmeye hak kazandı.

96 kg'da mücadele eden sporcumuz Cenk İldem ön elemede Koreli An Chang Gun'u ilk turda Macar Kıss Balasz'ı ikinci turda Romen Alexis Cıurariu'yu yendi ve çeyrek finale yükseldi.

Milli güreşçimiz çeyrek final maçında Ermeni rakibi Artur Aleksanyan'ı yenerek yarı finale çıktı. Güreşçimizin yarı finaldeki rakibi İsveçli Jimmy Alexander Lidberg oldu.Yarı finalde rakibine yenilen Cenk İLDEM Bronz maçı oynamaya hak kazandı.Cenk İldem bronz madalya maçında Belaruslu Tsimafei Dzeinichenka'yı yenerek dünya üçüncüsü olarak bronz madalya kazandı ve bu sonuçla gelecek yıl Londra'da yapılacak olan Olimpiyat Oyunlarına katılma şansı elde etti. Milli forma altında mücadele eden bir diğer sporcumuz Şeref Tüfenk ise İlk turda Koreli Hyeon woo Kim'e 2-1 yenilerek elendi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz