Cenk İldem 3. kez Olimpiyatlarda...

Milli sporcumuz Dünya Şampiyonası 97 kiloda bronz madalyanın sahibi olurken, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kotasını da aldı.

Olimpiyat üçüncüsü milli güreşçimiz Cenk İldem Kazakistan’ın Nur Sultan kentinde düzenlenen 2019 Dünya Şampiyonası’nda bronz madalyanın sahibi olurken 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları vizesi de aldı.

97 kiloda yarışan sporcumuz ilk tur mücadelesinde Kırgız, Uzur Dzhuzupbekov’u 2-1 yendi. Güreşçimiz ikinci maçında Ermeni rakibi Artur Aleksanyan’a mağlup oldu.  

Repesaj mücadelesine kalan Cenk İldem, turda İranlı rakibi Saravi’yi 7-5 yenerek bronz madalya maçına kaldı. Sporcumuz bu galibiyetle aynı zamanda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları kotasını da kazandı.

Başarılı sporcumuz madalya maçında ise müthiş bir mücadele ortaya koyduğu maçta Gürcü rakibi Giorgi Melia’yı 4-1 yenerek bronz madalya kazandı.

Aynı zamanda Tokyo Olimpiyatlarında yarışmayı garantileyen sporcumuz, daha önce 2012 Lonra ve 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'nda mindere çıkmış, Rio'da bronz madalya elde ederek ülkemize gurur yaşatmıştı.

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz