Cengizhan Erdoğan ve İslam Kılıç Türkiye Şampiyonu

Ordu'da sona eren Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda sporcularımızdan İslam Kılıç 74, Cengizhan Erdoğan ise 61 kiloda Türkiye Şampiyonu, Ferhat Binici ve Salim Ercan ise 120 kiloda Türkiye 3.''sü olarak madalyaya uzandı.

Büyük Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası Ordu Başpehilvan Recep Kara Spor Salonu'nda yapılırken sporcularımız şampiyonayı 2 altın ve 2 gümüş olmak üzere toplam 4 madalya ile tamamladı. Genel Klasmanda Ankara Aski Şampiyon, Bursa Büyükşehir 2., İstanbul Sancaktepe 3. olurken takımımız ise dereceye giremedi.  

İlk gün yapılan maçlarda 74 kiloda mücadele eden sporcumuz İslam Kılıç 74 kilo finalinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nden Ahmet Ertürk'ü mağlup ederek Türkiye Şampiyonu olurken, ikinci gün maçlarında 61 kiloda mücadele eden sporcumuz Cengizhan Erdoğan finalde İstanbul Sancaktepe'den Recep Topa'yı yenerek Türkiye Şampiyonu olan diğer sporcumuz oldu. 120 kiloda mücadele eden sporcularımız Ferhat Binici ve Salim Ercan ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Ayrıca şampiyonada Tarihi Kırkpınar Başpehlivanı 125 kiloluk Recep Kara, Ordu'da karşılaştığı Asya Sumo Şampiyonu 190 kiloluk Almaz Ergeshov ile yaptığı maçı tuşla yendi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz