Carvalhal, “Takımda iyi bir arkadaşlık ortamı var”

Sezona iddialı hazırlanan takımımızın teknik direktörü Carlos Carvalhal, yeni sezonda takım içinde fazla değişiklik yapmayı düşünmediklerini çünkü takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu söyledi.

 Yeni sezon hazırlıkları hakkında bilgi veren teknik direktörümüz Carlos Carvalhal, takımda iyi bir arkadaşlık ortamı olduğunu ifade ederek, çok fazla değişiklik yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Portekizli çalıştırıcı, takımın şu anki durumundan memnun olduğunu ifade ederek, ''Öncelikle bizim çalışmalarımıza, yaptıklarımıza kulübün ve başkanımızın yaklaşımı çok güzeldi. Çok hevesli bir takım var elimizde. Aynı zamanda da kaliteye sahip bir takım. Takımımızı hazırlamak için önümüzde çeşitli etaplar koymuştuk, bunları adım adım gerçekleştiriyoruz. Şu anki gelişmeden son derece memnunuz'' dedi.

Takımda çok fazla değişiklik yapmayı düşünmediklerini kaydeden Carvalhal, ''Gayet iyi oyuncularımız var ve bunu yürekten söylüyorum. Tabii ki bir iki transfer ihtiyacımız var. Bununla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Takımda çok fazla değişiklik yapmayacağız. Çünkü burada çok iyi bir grup ve arkadaşlık ortamı var'' ifadelerini kullandı.

'Rakip kim olursa olsun sahaya 3 puan için çıkacağız'
İstanbul BB'nin büyük takımlara karşı ortaya koyduğu iyi performansın hatırlatılması üzerine ise Carvalhal, rakip kim olursa olsun sahaya 3 puan için çıkacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu: ''Benim için önemli olan, sezon bitiminde puan cetvelinde olduğumuz seviye. Çünkü büyük takımlara karşı kazanıp küçük takımlara karşı kaybetmek hiç bir şey ifade etmiyor. Bu sene, rakip kim olursa olsun sürekli kazanmak için oynayan, rakibin büyük veya küçük oluşunu önemsemeden sahada iyi mücadele eden, sürekli kazanmak için oynayan bir takım yaratmak istiyoruz. Size sadece bunun sözünü verebilirim.''

Portekizli teknik adam, takım oyununa verdiği önemden de bahsederek, ''Ben oyuncu bazında değil, takım bazında düşünmek istiyorum. Çünkü bir oyuncunun iyi şeyler yapıp yapmamasından ziyade, takımın iyi şeyler yapmasını istiyorum. Biz şanslı olarak iyi oyunculara sahibiz. Benim tatmin olmamı sağlayacak şey; oyuncuların değil takımın nasıl performans sergileyecek olduğu. Çünkü takım kazandığı zaman bazı oyuncular ön plana çıkabilir. Kötü oynayan takımlarda asla yıldız oyuncular ortaya çıkmaz, çıkamaz. bu yüzden takımın iyi çalışıyor ve iyi işler yapıyor olması. Bu yüzden de oyuncular önce takım için oynamalı'' şeklinde konuştu.

Taner Yalçın: 'Avrupa'yı istiyoruz'
Almanya'nın Köln takımından bonservisiyle 3 yıllığına kadromuza  katılan Taner Yalçın ise, yoğun bir tempoda çalıştıklarını dile getirerek, ''Yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Havanın da sıcak olması nedeniyle idmanlar zorlu geçiyor. Yine de takım arkadaşlarımla iyi bir çalışma yapıyoruz. Haftaya Hollanda'ya gideceğiz. Orada daha iyi çalışarak kendimizi yeni sezona hazırlayacağız'' dedi.

Yeni teknik direktörleri Carlos Carvalhal hakkındaki düşüncelerini de aktaran Taner, Portekizli teknik adamın sempatik birisi olduğunu vurguladı. Taner, takım olarak Carvalhal'dan memnun olduklarını söyledi.

Son olarak gelecek sezon ki hedeflerini açıklayan Taner, 2 senedir Avrupa kupalarının kapısından döndüklerini ifade ederek, gelecek sene Avrupa kupalarına katılmayı hedeflediklerini kaydetti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz