Carvalhal: ''İki puanı kaybettik..''

Sezonun ilk maçında Beşiktaş karşısında alınan beraberliği değerlendiren teknik direktörümüz Carlos Carvalhal, “Güçlü rakibimiz karşısında galibiyete yakın taraftık, üzülecek bir sonuç aldık.” dedi.

Teknik Direktörümüz Carlos Carvalhal, Beşiktaş karşısında kendilerini üzecek bir sonuç aldıklarını söyledi. Rakibin mücadeleye iyi başladığını ifade eden Portekizli çalıştırıcı, ''İlk 15 dakika topa sahip olarak oyunu kontrol ettiler. Gol fırsatı bulamadılar ama top onlardaydı. Maçın 20. dakikasından sonra orta sahamız daha ileri çıktı. Bu hamleyle beraber baskı yapmaya başladık. Sonuçla ilgili üzgünüm, 2 puanı kaybettik'' dedi.

İlk yarıda orta sahada yaptıkları hamlelerle maçı kazanabileceklerini düşünmeye başladıklarını kaydeden Carvalhal, şöyle konuştu: ''İkinci yarıda bunu daha fazla aramaya başladık ve golü bulduk. Golün ardından 2-3 tane net pozisyonla maçı bitirme fırsatı elimize geçmişti. Son 10 dakikada Beşiktaş geri döndü. Daha uzun oynamaya başladılar. Bu şekilde ikinci topları takip edip faul kazanmaya başladılar. Böylece beraberlik golünü attılar. Takımımın gösterdiği çabadan dolayı mutluyum. İyi bir imaj gösterdik. Takımımızın lige renk katabileceğini ve ligi canlandırabileceğini düşünüyorum.''

Carlos Carvalhal, eski takımı Beşiktaş karşısında attıkları gol sonrası fazla sevinmemesinin hatırlatılması üzerine, ''Beşiktaş'a karşı asla öyle sevinç gösterisi yapmayacağım'' dedi. Carvalhal, siyah-beyazlı takımı nasıl bulduğu ve Quaresma ile ilgili sorulara, şu yanıtı verdi:

 ''Beşiktaş hakkında konuşmayacağım. Takımım ve maç hakkında konuşabilirim. Ligin ilk maçlarında bütün takımlarda ve oyuncularda gerginlik, tedirginlik vardır. Biz de kendi takımımızda maçın başında bunu hissettik. Ancak oyuncuların performansından memnunum. Beşiktaş'ın değiştiğini düşünüyorum. Oyuncular değişti. Onlarla ilgili analizlerimizi yaptık. Dinamikleriyle ilgili iyi önlemler aldık. Bunların üzerinde durarak oyunu kendi lehimize çevirdik. Gelecekte iki takımın daha iyi duruma geleceğini söyleyebilirim. Quaresma konusunda ise etik olarak rakip takım veya oyuncular hakkında konuşmak istemiyorum.''

Başarılı savunma oyuncumuz Can Arat ise Beşiktaş karşısında 3 puanı kaçırdıklarını söyledi. Can, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, son 2-3 sezondur büyük takımlarla lige başladıklarına dikkati çekerek, ''Bu, bazı takımlar için avantajdır. Bazıları için de dezavantajdır. Bizim için avantaj. Maçın sürprizi beraberlik almamız oldu. 3 puanı hak etmiştik. En azından yenilsek bile alnımızın akıyla sahadan çıkacaktık. Galibiyeti kaçırdık. Böyle oynarsak her sezon çok yaklaştığımız Avrupa hedefine ulaşabiliriz'' dedi.

Takımımıza 1 puanı getiren gole imza atan Cihan Haspolatlı da iyi yolda olduklarını vurgulayarak, ''İlk 20 dakika hariç Beşiktaş'tan daha iyi oynadık. Golden önce ve sonra yakaladığımız pozisyonlar vardı. Lige puanla başlamak da önemli'' diye konuştu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz