Carvalhal: “Daha yapacak çok işimiz var”

Yeni sezon hazırlıklarını Hollanda'nın Hoenderloo kasabasında sürdüren turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Carlos Carvalhal, kampın çok iyi gittiğini belirterek, daha yolun başında olduklarını ve yapacak çok işleri olduğunu söyledi.

 Kampı değerlendiren teknik direktörümüz Carlos Carvalhal, şimdiye kadar yaptıkları hazırlık maçlarında iyi bir görüntü ortaya koyduklarını ifade ederek, ''Ama daha yolun başındayız yapacak çok işimiz var'' dedi. Hazırlık maçlarının takımın gidişatını görmeleri açısından oldukça önemli olduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, şöyle konuştu: ''Bu maçlar, yaptığımız çalışmaların nasıl gittiğini görmemiz açısından faydalı oluyor. Takımızın hazırlık maçlarında iyi bir reaksiyon gösterdiğini, iyi oynadığını düşünüyorum. Her maçta elimizden geldiğince daha az hata yapmaya çalışıyoruz. Bu bizim için iyi bir sinyal diye düşünüyorum. Daha yapacak çok işimiz var, fakat şüphesiz iyi bir yolda olduğumuzu söyleyebilirim. Bir arada iyi bir şekilde takım halinde oynuyoruz. Tabii ki daha da iyiye gideceğiz.''

 -Şampiyonluk hedefi erken-

Yeni sezon için güçlü ve iddialı bir takım oluşturmak istediklerini anlatan Portekizli teknik adam, şampiyonluk hedefinin bu aşamada erken olduğunu dile getirdi. ''Biz şampiyon olmak için savaşmıyoruz'' diyen Carvalhal, şöyle devam etti: ''Bizim bulunduğumuz seviye şampiyonluğu düşünmek için biraz erken. Ama yapmaya çalıştığımız şey daha iddialı, yıldan yıla daha güçlü bir takım yaratmak. Eğer takım gelişmeye devam ederse kim bilir belki bir kaç sene sonra şampiyonluk hakkında konuşmaya başlayabiliriz. Bunu düşünmek için önce bizim gelişmemiz lazım.''

En büyük hedeflerinin rakibe bakılmaksızın bütün maçlarda 3 puan için mücadele etmek olacağını vurgulayan Carvalhal, ''Öncelikle bizim için önemli olan bütün maçlarda 3 puan için mücadele eden iddialı bir takım olmamızdır. Rakip kim olursa olsun, rakibin gözünün içine, yüzüne bakarak oynayabilecek, karşı koyabilecek bir takım olmamız lazım. Bizim en büyük hedefimiz budur'' diye konuştu.

Carlos Carvalhal, genel anlamda oyuncularının performansından memnun olduğuna da dikkati çekerek, şu anda transfer konusunda özel bir arayış içinde olmadıklarını ifade etti.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz