Carvalhal: 10 Kişi kalmamıza rağmen iyi oynadık..

Orduspor beraberliğini değerlendiren teknik direktörümüz Carlos Carvalhal, 10 kişi kalmalarına rağmen iyi bir futbol sergilediklerini belirterek, oyuncumuz Ekrem Ekşioğlu'nun gördüğü kırmızı kartta hakem hatası olduğunu söyledi.

 Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Carlos Carvalhal, hakem Halis Özkahya'nın takım kaptanımız Ekrem Ekşioğlu'nu ilk yarıda kırmızı kartla oyundan atmasına değinerek, ''Kırmızı kart pozisyonuna hiçbirimiz anlam veremedik. Bana kalırsa bu, hakemlerin bir hatasıydı. Ben ve oyuncularım da hatalar yapıyoruz. Hatalar bu oyunun bir parçası'' dedi.

Karşılaşmanın önemli bölümünü 10 kişi oynamak durumunda kalmalarına karşın iyi mücadele ettiklerini dile getiren Portekizli çalıştırıcı, ''Ne olursa olsun oyuncularımın mücadelesinden gayet mutluyum. Oyuncularımdan ve takım halindeki oyundan memnunum. Oyuncularımla gurur duyuyorum. Bugün mükemmel bir oyun oynadık. Taktik olarak çok iyiydik. Çünkü taktiğimizde, gerideyken rakibi kalemize yaklaştırmamak ve ileride çözümler bulmak vardı. Bütün takım bunu mükemmel bir şekilde uyguladı. Eğer 11'e 11 oynasaydık herkes başka bir hikaye görecekti. Fakat bu şartlarda oynanan oyundan gayet memnunum'' ifadelerini kullandı.

Kalecimiz Eduardo Carvalho, hakemin hatasının oyunlarını etkilediğine vurgu yaparak, 'Kırmızı kart gördükten sonra daha fazla koşmak zorunda kaldık. Bazı oyuncuların pozisyonları değişmek zorunda kaldı. Buna rağmen iyi mücadele ettik ve iyi bir oyun ortaya koyduk. Daha fazla gol pozisyonuna giren taraf bizdik. Gösterdikleri mücadeleden dolayı tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Buradan 3 puanla ayrılamadığımız için hayal kırıklığı yaşıyoruz.'' dedi.

İsveçli orta saha oyuncumuz Samuel Holmen, 10 kişi kalmalarına rağmen çok iyi savaştıklarını kaydetti. Holmen, kırmızı kart pozisyonunda hakem Halis Özkahya'nın hatalı olduğunu savunarak, ''Neden böyle olduğunu anlayamadık. 10 kişi kalmamıza rağmen iyi mücadele ettik ve savaştık. Bu maçı kazanabilirdik de. Bugün 3 puan alamadığımız için biraz hayal kırıklığı yaşıyoruz. Yine de 10 kişi kaldıktan sonra böyle bir mücadele ile 1 puan aldığımız için mutluluk hissediyoruz'' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz