Can Arat İstanbul Büyükşehir`de?

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe`nin genç stoperi Can Arat ile 2 yıllık sözleşme imzaladı. Turuncu-lacivertli ekibimiz ayrıca altyapıda oynayan ve U-16 milli takımına da çağrılan Mahir Aydınla ise profesyonel sözleşme imzaladı.

Langa Tesisleri`nde düzenlenen törenle Can Arat, kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ ve futbol şube sorumlumuz Kamil Dizar`ın katılımıyla kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan imzayı atarken, genç yeteniğimiz de kendisini profesyonel olarak Belediyespor`a bağlayan sözleşmeyi imzaladı.
Transferinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Can Arat, futbolcu arkadaşları vasıtasıyla yeni takımında iyi bir ortam olduğunu öğrendiğini belirterek, ``Hedefim burada oynayıp sonra başka takımlara gitmek değil. Birinci Lig`de oynamaya başladığımdan bu yana hep bir hedefim vardı. Kendimi tekrar kanıtlayıp (A) Milli Futbol Takımı`na seçilmek istiyorum. Burada oynayıp, çıkıp gideyim gibi bir hedefim yok. Tek hedefim (A) Milli Takım`dır. Bu hedef doğrultusunda çalışacağız. Hem İstanbul Büyükşehir Belediyespor kazanacak hem de biz futbolcular kazanacak`` diye konuştu.
Can`ın Türk futboluna katacağı daha çok şey olduğunu dile getiren kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ ise transferle ilgili, ``Fenerbahçe gibi büyük bir camiada futbol oynamış 24 yaşındaki Can`ın biz Türk futboluna daha çok şeyler katacağına inandığımız için 2 yıllık sözleşme imzaladık. Can`ı çok önemsiyoruz. Can`ı hocamız da çok önemsiyor. Çok daha iyi şeyler yapabilecek yeteneklere, özelliklere ve kariyere sahip. İnanıyoruz ki İstanbul Büyükşehir Belediyespor buna vesile olacak ve burada formayı alıp bırakmayacak. Kendisi, ailesi ve sevdikleri için hayırlı olur diye düşünüyoruz`` dedi.
Gümüşdağ, 16 yaşındaki Mahir`in de çok yetenekli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: ``6 yıldır altyapımızda bulunan 16 yaşındaki Mahir kardeşimiz de bizim yetiştiricilik özelliğimizden dolayı bu sene (A) takıma çıktı. Kendisi U 16 milli takımına çağrıldı. Çok yetenekli. Can ağabeyinin ona doğru model olduğu için beraber imza töreni yaptık. Hayırlı uğurlu olsun. İki arkadaşımızın da İstanbul Büyükşehir Belediyespor`a faydalı olacağını düşünüyoruz. Can`ın (A) takımı zorlayacağını düşünüyorum. Önünde uzun bir zaman var. Bu çıkışı yapabilecek gücü ve yeteneği de var.``
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz