Çamlı:“Olimpiyatlarda daha fazla madalya alacağız”

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Amatör Sporun lokomotifi olduğuna dikkat çeken Kulüp Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, 2016 Rio Olimpiyatları'nda madalyalar kazanacaklarını söyledi.

 Cebeci'de bulunan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulüp binasında İHA'ya özel açıklamalarda bulunan Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, kulüp olarak 1,5 ay önce yeni bir kongre gerçekleştirdiklerini belirterek, 'Yeni bir heyecanla, yeni bir anlayışla yeni dönemde yönetim kurulu arkadaşlarımızla ve kulüp personelimizle çalışmaya başladık. Kamuoyunun da yakından takip ettiği kadar futbol kulübümüz geçen sene Süper Lig'e çıkmıştı. Süper Lig'deki takımımızı Başakşehir'e devrettik. Bundan sonra profesyonel liglerde futbol branşında İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak yer almamız kamuoyunda bazı şikayetlere vesile oluyordu. Farklı bir algı vardı. O algıyı yıkma adına, daha çok amatör branşlara yoğunlaşma adına böyle bir gidişimde bulunduk. İstanbul Büyükşehir Belediyespor olarak belediyenin kaynaklarını futbol branşına fazla aktarmıyorduk. Neticede futbol Süper Lig'de kendi imkanlarıyla dönebilen bir branştı. Fakat halkımızda böyle bir algı vardı. Daha doğrusu bir kısım siyasi çevreler halk üzerinde böyle bir algı oluşturmaya gayret ettiler. Biz de belediye olarak altyapıda bütün branşlarda olduğu gibi tekrar oraya ağırlık vermeye niyet ettik. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübümüz dünyanın en büyük spor kulübü. Yaklaşık 35 bin lisanslı sporcumuz var. Bütün branşlarda Türkiye'de lokomotif kulübüz. Bazı branşlarda milli takımı bile biz oluşturuyoruz. Basketbol ve voleybolda 1. ligdeyiz. Bütün branşlarda 1. ligdeyiz. İnşallah örnek bir kulüp olacağız. Bundan sonra örnek olma çıtasını bütün dünyaya yaymaya çalışacağız. Bütün dünya kulüplerinin İstanbul Büyükşehir Belediye çıkışlı sporcuları alması bizim gururumuz olacak. Yönetime gelir gelmez kulübümüzün sloganını önce ahlak ve maneviyat olarak değiştirdik. Oyuncularımızdan öncelikli madalya değil, ahlaklı birer kişilik olmalarını, milli bilinç sahibi birer oyuncu olmalarını istiyoruz. Madalya zaten sonra kendiliğinden geliyor. Burada bulunduğumuz tesisimizde dünyada belki ender bulunacak tesislerden bir kompleks olarak. Bütün çocuklarımızla ve oyuncularımızla böyle bir gayretin içerisindeyiz' diye konuştu.

'NİYETİMİZ BASKETBOL'DA DA İYİ BİR TAKIM OLMAK'
Basketbol'da İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un 1. lige bu sene yeni çıktığını hatırlatan Çamlı, 'Niyetimiz bütün branşlarda olduğu gibi basketbolda da iyi bir takım olmak. Ahlakıyla ve manevi yapısıyla basketbola bir heyecan getirmek istiyoruz. İnatçı ve çekinilen bir takım olacağız. Bizim amacımız bir manada üretim merkezi. Bütün branşlarda olduğu gibi basketbolda da ciddi altyapımız var. Daha da geliştireceğiz. Maksadımız liglere branşlarında gençlerden ve altyapıdan oyuncu çıkartmak. Bu çerçevede Türkiye'de bildiğimiz 1. ligdeki hocalarımızın dışında daha alt liglerde mücadele gösteren inançlı, branşlarında söz sahibi olabilecek hocaları keşfedip yukarı çıkartmak. Hem teknik heyette hem oyuncularda böyle tercihler yaptık. Ligde inşallah çok hırslı bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor izleyeceğiz. Daha önce de olduğu gibi büyük favori takımların çekindiği takım olacağız' dedi.
'OLİMPİYATLARDA ÇOK DAHA FAZLA MADALYA ALACAĞIZ'
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Ahmet Hamdi Çamlı, 2 sene sonra 2016 Rio Olimpiyatları'nın başlayacağını vurgulayarak, 'Burada Türkiye'nin en büyük spor kulübü olması sebebiyle büyük sorumluluk hissediyoruz. Bu sorumluluk çerçevesinde bünyemizde sadece kendi çocuklarımızın eğitimini göreceği bir lise çalışması var. Çocuklarımız başka okullara gidip vakit kaybetmeyecek. Bu eğitim dönemine yetiştirmek istiyoruz. 2016 Olimpiyatları'na 2 sene kaldı. Bu 1 seneyi kaybetmeyelim. Çocuklarımız daha çok çalışma imkanı bulsunlar. Bunu yetiştirirsek, inanıyoruz ki Olimpiyatlar'da çok daha fazla madalya alacağız. Kulübümüz ve oyuncularımız sayesinde çok kez bayrağımızı göndere çekip, İstiklal Marşımız'ı okutacağız. İstanbul'un çeşitli lokasyonlarında altyapı çalışmalarımızı genişleteceğiz. Spor adına inşallah ülkemizde büyük hizmetler yapmış olacağız. Çocuklarımızı da böylece uyuşturucudan, sokaktan ve terörden kurtarmış olacağız' ifadelerini kullandı.
'FUTBOL'DA DA ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ'
İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak Başakşehir'e futbol branşını verdiklerini söyleyen Ahmet Hamdi Çamlı, 'Altyapı olarak yeni bir takım kurduk. İstanbul Büyükşehir Belediye olarak futbolda da üretmeye devam edeceğiz. Bütün liglerde İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü'nün sporcuları olacak. Burası bir üretim merkezi olacak. Bütün dünyada referans merkezi olacak' diye konuştu.
'DESTEKLEDİĞİMİZİ BİZ DEKLARE ETTİK'
Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediklerini ifade eden Çamlı, 'Bu seçimde her platformda biz tarafımızı ilan ettik. Cumhurbaşkanı adaylarımızdan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediğimizi biz deklare ettik. Çoğu spor kulübü böyle şeylerden çekinir. Biz çekinmedik. Bunu bir onur ve gurur meselesi olarak gördük. Çünkü şu andaki Cumhurbaşkanımız bizim kulübümüzün oyuncusu ve kulübümüzün başkanlığını yapmış birisi. Dolayısıyla bütün kulüp yönetimi, oyuncularımız ve idari personelimiz olarak her türlü seçimlerde desteği kendisine vermeyi sağladık. Biz siyasetin bir şekilde içindeyiz. Desteğimizi verileceği yerde veriyoruz' şeklinde konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz