Büyükşehir, Telekom'un hattını kesti!.

Türkiye Basketbol İkinci Ligi'nde mücadele eden turuncu-lacivertli ekibimiz, grubun güçlü ekiplerinden Genç Telekom'u 52 - 36 yenmeyi başardı.

 

Cebeci Spor Kompleksi'nde oynanan maça Basketbol takımımız Erden, Recep, Anıl, İbrahim ve Dane beşiyle başladı. Karşılaşmanın ilk basketi Erden'in turnikesiyle ekibimizden geldi. İlk beş dakikalık bölüm 5 - 2 rakip takımın üstünlüğüyle geçildi. Anıl'ın 3 sayılık basketi ve yaptırdığı basket faulden bulduğu serbest atışı da sayıya çevirmesiyle toparlanan ekibimiz bu periyodu 12-10 önde kapattı.

2.periyota da Dane'nin smaç basketiyle hızlı başlayan taraf ekibimizdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz bu periyotta yaptığı muhteşem savunmayla potasında sadece 5 sayı gördü. Kenardan gelen oyuncuların hücumda ve özelliklede savunmada yaptığı katkılar takımımızın soyunma odasına 25 - 15 önde girmesini sağladı.

3. periyotta da savunma direncini sürdürüp savunmadan ödün vermedik ve her geçen dakika  savunma direncimizi artırttık. Bu periyotta da potamızda sadece 6 sayı gördük. Hücumda Erden'in bulduğu 3 sayılık basketlerine Dane'nin 7 ribauntu da eklenince ekibimiz bu periyodu 36 - 21 önde tamamladı.

Son periyot karşılıklı basketlerle geçildi. Bu seviyelerde kolay kolay rastlanılmayacak bir sayıda rakibini tutmasını bilen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz sadece 36 sayı yedi. Dane'nin 16 sayı 20 ribaunt ve 2 blokluk performansına Erden Eryüz'ün de 12 sayısı da eklendi ve Turuncu Lacivertli takımımız karşılaşmayı 52 - 36 kazandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz