Büyükşehir Rio Olimpiyatları'nda tarih yazdı

Türk sporunun lokomotifi İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na damga vurdu. Olimpiyatlarda Türkiye'nin kazandığı 8 madalyanın 5'i İstanbul BBSK'lı sporculardan geldi.

 
Brezilya'nın Rio de Janeiro kentinde yapılan 2016 Olimpiyat Oyunları'na 21 spor dalında 103 sporcuyla katılan Türkiye şu ana kadar 1 Altın, 3 Gümüş ve 4 bronz madalya ile toplam 8 madalya kazandı. Olimpiyat takımına 14 sporcu gönderen İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü alınan madalyalarla Türkiye rekoru kırdı.
İstanbul BBSK, sporcularının 2 gümüş 3 bronz madalya kazanmasıyla ülke tarihinde ilk kez bir olimpiyatta 5 madalya toplayan spor kulübü ünvanının sahibi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyespor sporcularından Halterde Daniyar İsmayilov ve Güreşte Selim Yaşar Olimpiyat 2.'si, Tekvandoda Nur Tatar, Güreşte Cenk İldem ve Soner Demirtaş ise Olimpiyat 3.'sü olma başarısı gösterdi. Judo'da Kayra Sayit ise Olimpiyat 5.'liğinde kaldı. 
Olimpiyatlarda Türkiye adıne tek Altın madalya ise Güreşte Taha Akgül'den geldi. Güreşte Rıza Kayaalp Gümüş madalya kazanırken, 400 Metre Engelli yarışlarında ise Yasmani Capello Escobar bronz madalyayı ülkemize getirdi.
 
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz