Büyükşehir Pota'da seriyi sürdürdü: 55-58.

Türkiye Basketbol 2. Ligi'nde mücadele eden turuncu-lacivertli ekibimiz Adanaspor'u deplasmanda 58-55 mağlup ederek 3. maçından da galip ayrılmasını bildi.

 

Basketbol takımımız maça Erden, Recep, Anıl, İbrahim ve Soner beşiyle başladı. Turuncu-lacivertli ekibimiz maça iyi savunma yaparak başladı ve ilk beş dakikayı 7-2 önde geçti. Daha sonra bulduğumuz boş dış şutları sayıya çeviremedik ve bu periyodu 14-14 beraberlikle tamamladık.
2. periyotta da iyi savunma yaparak rakibimizi istediğimiz sayılarda tutmasını bildik. Ancak hücum anlamında aynı başarıyı gösteremeyince devreyi 29-28 geride kapattık.
Maçın genelinde skor bulmak anlamında yaşadığımız sıkıntılar ekibimizi özellikle bu periyotta daha çok sıkıntıya soktu. Pozisyon bulmakta zorlanmamamıza rağmen bulduğumuz pozisyonları sayıya çeviremedik ve 10 dakikada sadece 2 sayı ürettik. Hücumumuzdaki bu düşüş skora da yansıdı ve skor tamamen rakip takımın lehine döndü. Bu periyodu 12 sayı farkla 42-30 geride kapattık.
Son periyotta tamamen kendi kimliğine geri dönen Turuncu-Lacivertli ekibimiz takım olabilme unsurunu bir kez daha sahaya yansıttı. Savunma sertliğini ortaya koyup yaptığımız alan savunması etkisini gösterdi. Bu periyotta hücum organizasyonlarını başarıyla yapıp sayı üretmek anlamındaki problemin üstesinden geldik. 14-0 seri yakalayarak müthiş bir geri dönüş yaşadık ve skora dengeyi getirdik. Turuncu lacivertli ekibimiz tecrübesiyle maçın sonunu iyi oynayarak zor bir deplasman daha galibiyetle dönmesini bildi (55-58).
Adanaspor : İsmet Daragenli ,Ümit Köksal (20 sayı ,3 rib. , 2asist) , Gökmen Antepüzümü , Erhan Taşlı (3sayı ,3 rib. , 2asist) , Barış Yalman (2sayı ,3 rib.) , Onur Erçolak , Cemal Uysal (3 rib.) ,Taylan Taylancı  (6sayı ,5 rib. , 2asist) , Emre Koç (2sayı ,2 rib.) , Andrey Kislitsin (3sayı), Volkan Tokcan (6 sayı ,2 rib.) , Jamil Terell (13sayı ,13 rib.)
İbb Spor :Erkan Hacıoğlu (4sayı ,5 rib. , 1asist) , Gökhan İtak , Erden Eryüz (13sayı ,9 rib. , 6asist) , Erdem Bilmen , Anıl Özer (12 sayı ,4 rib. , 1asist) ,  Kartal Altıkulaçoğlu (1 sayı ,2 rib.) ,  Recep Doğrusöz (5sayı ,3 rib.) , Serhat Taşdelen (9 sayı ,3 rib.) İbrahim Daloğlu (2sayı , 1asist) ,  Soner Şahin (11 sayı ,3 rib. , 1asist)  , Ediz İsmailoğlu ,Danelance  Johnson (4 rib. , 1asist)

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz