Büyükşehir'in Şile kampı sürüyor.

Erkekler Voleybol 1. Ligi'nde mücadele veren turuncu-lacivertli ekibimiz 2010-2011 sezonu hazırlıklarını Şile'de yaptığı kampla sürdürüyor.

 

Yeni sezon hazırlıklarını Teknik Direktör Nedim Özbey ve Antrenör Ertan Albayrak nezaretinde Şile'de sürdüren Erkek Voleybol takımımız sezona iddialı hazırlanıyor. Bu sezon ülkemizi Challange Cup'ta temsi edecek olan ekibimizde yeni transferlerimiz Mikko Oivanen ve Olli Kunnari de kampa katılırken, Ulaş, Erhan ve Mustafa Kırıcı A Milli Takım, bir diğer yeni transferimiz olan Todor da Bulgaristan Milli Takımı ile kampta olması nedeniyle çalışmalara henüz katılmadı..
Çok yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Teknik Direktörümüz Nedim Özbey, 'Kunnari ve Oivanen Avrupa'nın en iyi oyuncuları. Bizimle beraber çalışmaya başlamaları çok iyi oldu. Burayı çok beğendiler. Takım olarak çok yoruluyoruz ama amacımız sezona iyi bir giriş yapmak'' dedi.
Şile'de kondisyon ve bağları kuvvetlendirici özel bir çalışma yaptıklarını belirten Özbey, 'Ligimizde Brezilyalı, Kübalı antrenörler ve oyuncular olduğu için biz de çalışmalarımızı özelleştirdik. Kumda koşu, bağları kuvvetlendirici özel çalışmalar, halter çalışmaları ve havuzda sıçrama çalışmaları yapıyoruz. PAF ve Genç takım oyuncularımızda bizimle birlikte çalışıyorlar. Bu çalışmalar çok verimli oyuyor'' diye konuştu.
Erkek Milli Takımı oyuncularının Milli takımdan döndükten sonra Karadağ'da bir hazırlık turnuvası yapacaklarını da vurgulayan tecrübeli antrenör, 'Büyükşehir olarak bütün branşlarımızda en iyisini yapmayı amaçladık. Hep bu hedef için çalıştık. Bugün de bu sezonun en iyisi olma iddiasındayız. Özellikle son 3 yılda yaptığımız çalışmalar bunun en güzel göstergesi. Alt yapımıza önem veriyoruz ve o gençlere güveniyoruz. Alt yapılarımızda şampiyon olan oyuncuları bu sene kadroya aldık. Onlardan faydalanmak istiyoruz. En az 5 yıl alt yapımızdan gelen oyuncular ile ligde mücadele etmeyi planlıyoruz. Anlayacağınız 5 yıl yerli oyuncu transferi yapmamayı hedefliyorum. Bu Milli takımımıza da katkı sağlayacak diye düşünüyorum'' dedi.
Erkek Voleybol takımımız pazartesi gününe kadar Şile Dedeman'da kamp çalışmalarını sürdürecek ve pazartesiden sonra İstanbul'da yeni sezon hazırlıklarına devam edecek.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz