Büyüksehir, Finale yükseldi.

Avrupa Serbest Stil Şampiyon Kulüpler Kupası müsabakaları İstanbul'da devam ederken turuncu-lacivertli ekibimiz 3 maçını da 7-0 kazanarak adını finale yazdırdı.

 

Fatih Spor Kompleksi'nde kulübümüzün ev sahipliğinde yapılan müsabakalar sonunda Serbest Güres takımımız adını finale yazdırarak Rus temsilcisi Sayitiev'in rakibi oldu. Grup maçlarında Romanya temsilcisi Lugoj ve Makedon temsilcisi Balkanec'i 7-0 mağlup eden takımımız grup finaline yükseldi. Bu turda da Bulgar temsilcisi Akademik'i 7-0'la geçen takımımız adını finale yazdırdı. Takımımızın finaldeki rakibi ise Romanya temsilcisi Lugoj'u 6-1 mağlup eden Rus Sayitiev takımı oldu.

Bu arada müsabakaların akşam seansı öncesinde açılış töreni yapıldı. Törene, Kulüp Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Gnel Müdürümüz Kamil Dizar ve Gençlik ve Spor İstanbul İl Müdürü Tamer Taşpınar, ''Asrın güreşçisi unvanlı'' eski dünya ve olimpiyat şampiyonu AK Parti Sivas Milletvekili Hamza Yerlikaya, Güreş Federasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Güreş Birliği (CELA) Başkanı Tzeno Tzenov ile sporcular katıldı. 

Hamza Yerlikaya, daha önce kendisinin de formasını giydiği İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un, Türk güreşinin lokomotif takımlarından olduğunu belirtti. Yerlikaya, organizasyona katılan sporculara başarılar diledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ, müsabakalara evsahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirdi. Gümüşdağ, fair-play'in ön planda olduğu, hak eden takımın kazandığı bir müsabaka olmasını diledi. 

Törende Federasyon Başkanı Osman Aşkın Bak, CELA Başkanı Tzeno Tzenov ile diğer CELA üyelerine, Türk güreşine verdiği destek nedeniyle teşekkür plaketi verdi.

Serbest Stilde Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası yarın İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Sayitiyev takımları arasında yapılacak final karşılaşmalarıyla sona erecek.

Müsabaka sonuçları şöyle;

A GRUBU:

1-Sayitiev:Rusya

2-NSA-Akademik: Bulgaristan

3-Slavia Polonya

B GRUBU:

1-C.S.M Lugoj -Romanya

2-İBB-Türkiye

3-B.K Balkanec-Makedonya

A Grubu = Sayitiev:Rusya 6 --NSA-Akademik: Bulgaristan 1

Slavia Polonya-0---Sayitiev:Rusya 7

NSA-Akademik: Bulgaristan 7--Slavia Polonya-0

B Grubu =C.S.M Lugoj -Romanya 0--İBBSK-Türkiye 7

B.K Balkanec-Makedonya 2--C.S.M Lugoj -Romanya 5

İBBSK-Türkiye 7--B.K Balkanec-Makedonya 0

Yarı Final

İBBSK-Türkiye 7--NSA-Akademik: Bulgaristan 0

Sayitiev:Rusya 6 --C.S.M Lugoj -Romanya 1

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz