Büyükşehir Filede Yarı Finalde.

Teledünya Erkekler Türkiye Kupası'nda mücadele eden turuncu-lacivertli ekibimiz ilk maçta 3-1 yendiği Galatasaray'ı ikinci maçta set vermeden devirdi ve 4'lü finale adını yazdırdı.

 Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanan maçın ilk setinin hemen başında bulduğu sayılar ile 4-0'lık bir seri yakalayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz karşısında Galatasaray Barca ile bulduğu sayılarla farkı 1'e indirdi. (3-4) İlk teknik molaya 8-6 önde giren takımımız teknik mola dönüşü Todor ve Kunnari ile bulduğu sayılarla farkı açtı. İkinci teknik molaya 4 sayı farkla önde giren yine İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz oldu. Galatasaray Barca'nın sayıları ile farkı kapatmaya çalışsa da takımımız etkili oyunu ile seti 25-27 alarak seride 1-0 öne geçti.

İkinci set yine takımımızın üstünlüğü ile başlarken 1-5'ten sonra Galatasaray yine Nemer ve Barca ile sayılar kazanmaya başladı. İlk teknik molayı 8-4 Belediye önde geçerken, Galatasaray toparlanıp Kemal ile sayılar kazanmaya başladı. İkinci teknik mola 13-16 İstanbul Büyükşehir Belediye'nin lehine geçildi. Sarı-kırmızılılar Sinan'ı oyuna dahil ettiği bölümde sayılar kazandı ve 18-18'de eşitliği yakaladı. 18-18'den sonra karşılıklı sayılar ile geçen sette Erkek Voleybol takımımız seti 33-31 alarak maçta 2-0 öne geçti.
Üçüncü set takımımız adına kolay geçti. İlk teknik molaya 8-5, ikinci teknik molaya da 16-10 önde giren turuncu-lacivertli ekibimiz seti 25-18 maçı da 3-0 kazanarak adını yarı finale yazdırdı.

GALATASARAY-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE: 0-3
Salon: Burhan Felek
Hakemler: Serdar Nişancıoğlu, Gökhan Dağ
Galatasaray: Yasin, Kemal, Nemer, Ahmet, Zhekov, Barca, Caner Dengin (L), Volkan, Caner Pekşen, Murathan, Sinan    
İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Todor, Erhan, Ulaş, Kunnari, Hakan Fertelli, Mikko, Barış (L), Muhammed, Mustafa  
Setler: 17-25, 31-33, 18-25
Süre: 79 dakika (22-35-22)

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz