Büyükşehir - Düzce Gençlik: 82-66

Türkiye Basketbol 2. Ligi`nde mücadele eden turuncu-lacivertli ekibimiz sahasında ağırladığı Düzce Gençlikspor`u 82-66 mağlup ederek önemli bir galibiyet aldı.

Bayrampaşa Spor Salonu`nda oynanan müsabakada on haftalardaki iyi oyununu sonuca yansıtamayan takımımız yeni transferimiz Dennis Mıms` in de takıma katılmasıyla rakibini 82-66 yenerek önemli bir galibiyet elde etti.
Müsabakaya Sezgin, Erdem, Doğan, Ege ve Serkan beşiyle başlayan takımımız maçın ilk iki dakikasını 8-0 önde geçerken, savunma sertliğini ortaya koyamamasına rağmen periyodu da 21 - 18 önde kapattı.
2.periyotta Düzce temsilcisinden James Matthew Hairstone ve Barış Erdoğan`ın etkili oyunlarına önlem alamayan ve bir turlu istediği savunmayı sahaya koyamayan takımımız devreye 35-36 geride girdi.
3.periyotta savunma sertliğinin yanında yeni transferimiz Dennıs Mıms`iın pota altındaki etkili oyununa kaptan Erdem`in dış sutları da eklenince takımımız bu periyodu 55-51 önde kapattı.
Son çeyrekte de oyun ve skor üstünlüğünü elinde bulunduran ekibimiz savunma sertliğini elinden bırakmadı. Dennıs Mıms`in 19 sayı 12 ribauntluk oyununa kaptan Erdem`in 19 ve Sezgin`in 10 sayısına Ege Taşpınar tecrübesiyle 9 sayı 10 ribauntluk katkı yapınca Basketbol takımımız maçtan 82-66 galip ayrıldı. Yeni transferimiz Dennıs Mıms fizik olarak hazır olmamasına rağmen ilk maçında oynadığı 21 dakika içerisinde göstermiş olduğu mücadele hırsı ve Çember altındaki etkili oyunuyla tribündeki Basketbolseverlerden alkış aldı.
 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz