Büyükşehir Dünya Kulüpler Şampiyonası 2.'si

Macaristan'da sona eren Dünya Kulüpler Güreş Şampiyonası'nda ülkemizi temsil eden Grekoromen Güreş takımımız finalde İran'ın Sina Sanat takımına 5-3 mağlup olarak Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda 2. oldu ve önemli başarıya imza atarak gümüş madalyaya uzandı.

Macaristan'da 15 ülkenin şampiyon takımlarının katılımıyla yapılan Dünya Kulüpler Güreş Şampiyonası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz 2. olarak gümüş madalyanın sahibi oldu.  

İstanbul Büyükşehir Grekoromen Güreş takımımız B Grubu'nda karşılaştığı Yunanistan'ın Etnikos takımını 8-0, ABD'nin Nyac takımını 6-2 yenerek grup finaline yükseldi. Grup finalinde ise Macaristan'ın Europrofil takımı 4-4 berabere biten maçta 16-15 pozitif puanla yenen takımımız yarı finale yükseldi. 

Yarı finalde ev sahibi Macaristan'ın BS Plastics takımı ile eşleşen ve rakibini 5-3 mağlup eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor Grekorormen Güreş takımımız adını finale yazdırdı ve Rus takımını saf dışı bırakan İran'ın Sina Sanat takımının rakibi oldu. Takımımız finalde İran temsilcisi Sina Sanat'a 5-3 mağlup olarak Dünya Kulüpler Şampiyonası'nı gümüş madalya ile tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Grekoromen Güreş Takımımız'da 59 kiloda Mustafa Sağlam, 66 kiloda Atakan Yüksel, 71 kiloda Selçuk Can, Cengiz Aslan, 74 kiloda Emrah Kuş, Serkan Akkoyun, 80 kiloda Selçuk Çebi, Burhan Akbudak, 85 kiloda Metehan Başar, Kansu İldem, 98 kiloda Cenk İldem ve 130 kiloda Rıza Kayaalp yer alıyor

 

 

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz