Büyükşehir'den Amatöre malzeme yardımı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Florya Tesisleri'nde düzenlenen törende 700 amatör spor kulübüne 13 branşta 130 bin adet malzeme yardımı yapıldığı açıklandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Florya Sosyal Tesisleri'nde amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yapıldı. Törene Büyükşehir Belediye Başkanı Sn Kadir Topbaş'ın yanı sıra Başkanvekili Göksel Gümüşdağ, Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, Kulübümüz Yönetim Kurulu üyeleri, amatör branş sorumlularımız ve Judo Altyapı takımımız da katıldı.

Amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Başkan kadir Topbaş, her alanda yatırım yaptıklarını, İstanbul'un bu yatırımlarla her alanda hamle yaptığını ve bunun dünya tarafından takdirle karşılandığını söyledi.

İstanbul'u 2020 olimpiyatlarına hazırladıklarını belirten Topbaş, ''Bugünkü tesislerimiz itibariyle zaten olimpiyatları yapabilecek kapasitemiz var. Bir iki ilaveyle İstanbul'da 2020 olimpiyatlarına çok başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmak istiyoruz' dedi.

Küresel köy haline gelen dünyada insanların kendilerine bakmadığını, ihmal ettiğinin altını çizen Başkan Topbaş şöyle devam etti: ''Arzu ediyoruz ki bu şehirde yaşayan her insan sporla uğraşsın, spordan uzak kalmasın. Özellikle nüfusunun yüzde 40'ı 18 yaşın altında olan bir millet olarak her branşta göndere bayrağımızı çektirmek, altın madalyalar almak, her branşta kendimizi hissettirmek istiyoruz. Özellikle amatör ruhla çalışan çocuklarımızı, gençlerimizi, geleceğimizi daha ahlaklı, birlikte hareket edebilecek ruhu veren ve kendi yaşamını disipline edecek olan sporla buluşturan kulüp yöneticilerine teşekkür ediyorum. Çünkü kendileri çok önemli bir görevi icra etmektedir. Çünkü bu şehirlerde 9-10 yaşına kadar çocuklar kapının önünde, 10-14 yaşından sonra arka sokaklarda ama 16 yaşından sonra nereye gittiğini bilmeyeceğimiz bir büyük şehirde yaşıyoruz. Yapılan bütün çalışmaları takdirle karşılıyor ve gücümüz yettiğince destek vermeye çalışıyoruz.''

Başkan Topbaş, amatör ruhun bir maddesel beklenti olmaksızın sadece bir özveriye dayalı içten gelen önemli bir çalışma olduğunu vurgulayarak, ''Amatör kulüplerin özellikle gençlerimizi spora teşvik ederken, dar gelirli aileler başta olmak üzere onları bu spor camiası içerisine alırken, ciddi anlamda birçok sorunlarla karşı karşıya olduklarını biliyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana yardımcı olmaya çalışıyoruz'' dedi. Amatör ruhun İstanbul'da yaygın olmasını arzu ettiklerini aktaran Başkan Topbaş, sözlerine şöyle devam etti:''Bu yıl 700 amatör spor kulübümüze 13 branşta 130 bin adet malzeme desteği vereceğiz. Bize bunun maliyeti 1,5 milyon lira civarında... Bu desteğin nasıl sonuçlar vereceğini de gayet iyi biliyoruz. Çünkü İstanbul'da 130 okulumuza yaptığımız kapalı spor salonları münasebetiyle o okullarda salon sporlarında derecelerin başladığını gözledik. Demek ki zemini, ortamı hazırlarsanız, imkan verirseniz, o fırsatlar başarıya doğru ulaşıyor. 2004'den bugüne kadar verdiğimiz malzeme desteği de 16,5 milyon lira. İstanbul ölçeği olarak baktığımız zaman bu kadar büyük bir şehirde bu yeterli değil. Çünkü 14 milyon nüfusuyla Avrupa'nın 23 ülkesinden büyük bir şehirde, bu kadar büyük genç nüfusu olan şehirde spor ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.''

Başkan Topbaş, son 6 yılda İstanbul'un 47 uluslararası ölçekte Avrupa ve dünya şampiyonasında ev sahipliği yaptığını belirterek, ''2012 Avrupa spor başkentiyiz. 2020 olimpiyatlarına İstanbul'u hazırlıyoruz. Bugünkü tesislerimiz itibariyle zaten olimpiyatları yapabilecek kapasitemiz var. Bir iki ilaveyle İstanbul 2020 olimpiyatlarına çok başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmak ve sporcularımızı başarılı bir şekilde hazırlamak suretiyle altın madalyaları alarak bayrağımızı göndere çektirmek istiyoruz'' dedi.

Bu yıl Avrasya Maratonu'nun 16 Ekim'de yapılacağını hatırlatan Başkan Topbaş, ''İstanbul, dünyanın hiçbir kentine nasip olmayan bu maratonla dünyaya kendini duyuyor. Halk yürüyüşünde köprüyü dengeli hale getirmek için yürüyüşü kademeli vermek zorundayız. Bu anlamda vatandaşlarımızın hassasiyet göstereceğine inanıyorum'' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz