Büyükşehir Bld. – Fenerbahçe: 1-3.

Avrupa Challenge Kupası'ndan elenen Erkek Voleybol takımımız, ligde de Fenerbahçe'ye 3-1 mağlup olarak liderliği Ziraat Bankası'na kaptırdı.

 

Haldun Alagaş Spor Salonu'nda oynanan maça hızlı başlayan Fenerbahçe (2-5), karşısında Coscovic'in manşet hatalarını iyi değerlendiren Voleybol takımımız ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Bu andan itibaren servis şiddetini arttıran ekibimiz, rakibinin iyi manşet alarak hücum kurmasına fırsat vermedi ve ikinci teknik molada farkı daha da yükseltti 16-10. Setin son bölümlerinde iyi defans yaparak tempoyu yükselten turuncu-lacivertli ekibimiz, seti 25-16 kazandı.

Daha dengeli başlayan ikinci sette ilk teknik molaya konuk Fenerbahçe (7-8) ulaştı. Skor 10-10 iken Bulgar smaçör Todor'un hücumunu karşılamaya çalışan Fenerbahçe pasörü Arslan Ekşi parmağından sakatlanarak yerini Burak Yavuz'a bıraktı. Buna rağmen mücadelesini sürdüren konuk ekip, ikinci teknik molayı da 15-16 önde geçti. Todor'un hücum hatası sonucu farkı 3 sayıya kadar yükseltti 19-22. Hücum hatalarımız sonrası 21-24'ü yakalayan konuk takım, 2 kez kaçırdığı fırsatı Ivan Miljkovic'in blok-aut pozisyonuyla kullanarak seti 23-25 kazandı.

İlk iki setin kopyası gibi başlayan üçüncü sette de ilk araya Fenerbahçe önde girdi 7-8. Her iki takımın da manşet hataları nedeniyle hücum kurmakta zorluk çektiği ikinci bölümde Fenerbahçe sayı farkını ikiye çıkarttı 14-16. Setin sonlarına doğru Kübalı oyuncusu Marshall'ın oyuna ağırlığını koymasıyla 20-23'lük skoru yakalayan sarı kanarya, bu oyuncunun servis sayısıyla noktayı koydu 20-25.

Dördüncü sete daha iyi başlayan, etkili servisleriyle takımımız oldu 8-7. Ancak file önüne adeta duvar ören Kemal Kayhan'a Sırp oyuncu Ivan Miljkovic'in hücumları ve servisleriyle katkı vermesi sonucu Fenerbahçe ikinci teknik molaya 11-16 önde girdi. Ekibimizin tüm çabalarına karşın oyunu bırakmayan konuk takım, seti 19-25 kazanarak 3 puanın sahibi oldu 1-3.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE-FENERBAHÇE: 1-3

Salon: Haldun Alagaş

Hakemler: Serdar Nisancioglu, Temel Oneri

İBB: Erhan, Ulas, Olli Kunnari, Muhammet, Mikko Oivanen, Todor Aleksiev, Baris(L), Hakan Akisik, Hakan Fertelli, Fatih

Fenerbahçe: Marshall, Kemal, Miljkovic, Coscovic, Emre, Arslan, Serkan(L), Burak, Cengizhan, Erden

Setler: 25-16, 23-25, 20-25, 19-25

Sürre: 88 dakika (19-24-23-22)

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz