Büyükşehir Belediye Kupada 3. oldu.

Teledünya Türkiye Kupası maçında Beşiktaş ile karşı karşıya gelen Erkek Voleybol takımımız rakibini 21-25, 18-25 ve 15-25 biten setler sonunda 3-0 mağlup ederek Türkiye 3.'sü oldu.

 Ankara Başkent Spor Salonu'nda oynanan ilk müsabakada Arkas'a 3-1 yenilerek final şansını kaybeden Erkek Voleybol takımımız 3.'lük maçında karşılaştığı Beşiktaş'ı 3-0 mağlup etti ve kupaya uzandı. İki takımın da yedek ağırlıklı oyuncuları ile mücadele ettiği karşılaşmanın ilk setinde takımlar karşılıklı seriler yakaladılar. İlk teknik molayı 8-5 önde geçen Beşiktaş olurken, İstanbul Büyükşehir Belediye 5 sayılık bir seri yakalayarak 9-10 öne geçti. İkinci teknik mola Belediye'nin üstünlüğü ile geçilirken, teknik mola sonrası seri yakalayan taraf siyah beyazlılardı. 20-16 öne geçen Beşiktaş bu avantajını iyi değerlendiremedi ve ilk seti 25-21 kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye maçta 1-0 öne geçti.

İkinci set İstanbul Büyükşehir Belediyesi 5-0'lık seri ile oyuna başladı. ilk teknik mola 8-2 Belediye'nin üstünlüğü ile geçildi. Toparlanan Beşiktaş iyi servis attığı teknik mola sonrası farkı 1 sayıya kadar düşürdü. (11-12) İkinci teknik molaya 16-12 İstanbul Büyükşehir Belediyesi önde girdi. Seti 25-18 alan Belediye maçta 2-0 öne geçti.
Üçüncü sette baştan sona üstün olan takım İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ydi. İlk teknik molayı 8-4 önde geçen Belediye, ikinci teknik molayı da 16-9 önde tamamladı. Oyunun hakimiyetini bırakmayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seti 25-15 maçı da 3-0 kazandı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu skorla Türkiye Kupası'nı üçüncü olarak kapadı.

BEŞİKTAŞ-İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ: 0-3
Salon: Ankara Başkent
Hakemler: Aziz Yener, İbrahim Budak
Beşiktaş: İbrahim, Berkan, Erman, Hürol, Barutov, Demirhan, Erdem (L), Şevki
İstanbul Büyükşehir Belediyesi: Mustafa, Muhammet, Mikko, Todor, Fatih, Barış (L), Yankı, Hakan Akışık, Murat
Setler: 21-25, 18-25, 15-25

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz